Yalova Çınarcık'ta meydana gelen ve İstanbul'da da hissedilen 4.1 büyüklüğündeki deprem, Güngören ilçesinde bulunan bir binada hasara neden oldu. Binanın 3. katındaki bir dairenin balkon tavanında çökme meydana geldi. Olayın ardından belediye ekipleri, binada inceleme yaptı ve binanın riskli olduğunu belirterek sakinlerini tahliye etmelerini istedi.

Bina sakinleri, deprem sırasında yaşanan çökmenin ardından belediye ekiplerini bilgilendirdi. Yapılan inceleme sonucunda binanın güvenli olmadığı ve tahliye edilmesi gerektiği ifade edildi. Binada oturan vatandaşlara, değerli eşyalarını alarak binayı terk etmeleri tavsiye edildi. Belediye ekipleri, daha sonra binanın mühürleneceğini açıkladı.

TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak, Vefat Etti TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak, Vefat Etti

Çöken balkonun tavanında meydana gelen hasar nedeniyle bina sakinleri büyük bir korku yaşadı. Hogir Yılmaz, deprem sırasında çocuklarıyla birlikte büyük bir ses duyduklarını ve çocuklarının korktuğunu ifade etti. Binada yaşayan Hasan Samtar da dün akşam hissettikleri deprem sonrasında büyük bir bağırma sesi duyduklarını ve daha önce hasarlı olan binanın üst katında oturduğunu belirtti. Belediye ekiplerinin binayı mühürleyeceğini söylemesi üzerine sakinler, alabilecekleri değerli eşyalarını topladıktan sonra binayı terk etti.

HABER MERKEZİ

Editör: Salih Demirelli