Moein'in Van'daki Konserinde İzdiham Yaşandı Moein'in Van'daki Konserinde İzdiham Yaşandı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, SGK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan zam oranları hakkında yaptığı açıklamada, en düşük emekli maaşının 15 bin liranın altında olmamasını istediklerini ancak alınan kararın en düşük Bağ-Kur ve SGK emeklileri için 10 bin TL olduğunu belirtti.

Yapıcıoğlu konuşmasında, "Biz dedik ki en düşük emekli maaşı 15 bin liranın altında olmasın. Fakat takip ettiğimiz üzere özellikle en düşük Bağ-Kur ve SGK emeklileri için 10 bin TL olacağı karara bağlandı. Millet şimdi kara kara düşünüyor. Bu parayla nasıl geçineceğim diye. Evet, çarşıda pazarda özellikle çalışan kesimlerde vaziyet bu." dedi. 

Yapıcıoğlu, bu durumun özellikle en düşük gelire sahip olan kesimi olumsuz etkileyeceğini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Eleştirilerine Cevap

Ayrıca, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in eleştirilerine cevap vererek, kendi kültüründen uzak bir kişi olarak değerlendirdi ve onların kendi etraflarını çizdikleri dairenin içinde dönüp durmalarını söyledi. 

Yapıcıoğlu konuşmasında, "Batıdan tercüme fikirleri ile papağan gibi tekrarlıyor, bununla da aydın geçiniyor. Sonra da her seçim döneminde aynı hikayeleri dinlemek zorunda kalıyor. Olsun, biz onlara kulak asmayacağız. Onlar zaten bulmuş bulacağını. Bırakın onları kendi haline. Onlar o dairenin, kendi etraflarını çizmiş oldukları dairenin içerisine dönüp dursunlar." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: DHA