Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, şubat ayına ilişkin toplam 6,3 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırıldığını açıkladı. Şubat aylıkları ocak ayından kaynaklanan fark ile birlikte ödendi.

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenleme ile engelli ve yaşlı vatandaşlara yapılan ödemelerin arttığını belirterek, "Sosyal yardım programlarının aylık ödemelerinde yüzde 50’ye yakın artış oldu” dedi.  

Dev İneğe Dev Ücret Ödendi Dev İneğe Dev Ücret Ödendi

Bu doğrultuda yaşlı aylığının 2 bin 348 TL’den 3 bin 504 TL’ye yükseldiğini kaydeden Göktaş, “Yüzde 40 - 69 arası engelli oranına sahip vatandaşlarımızın aylıkları ve 18 yaş altı engelli yakını olan vatandaşlara ödenen engelli yakını aylığı da 1874 TL'den 2 bin 797 TL'ye çıktı” bilgisini verdi.  

Göktaş, yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların aylıklarının da 2 bin 811 TL'den 4 bin 196 TL'ye yükseldiğini ifade etti.

Şubat ayı yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını ocak ayından kaynaklanan farkı ile birlikte ödediklerini kaydeden Göktaş, “Bu doğrultuda şubat ayına ilişkin toplam 6,3 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık. Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum " açıklamasını yaptı.

Kaynak: DHA