İsrail’in Gazze’ye yönelik 7 Ekim'den bu yana sürdürdüğü savaşa karşın Filistin halkının yaşadığı acıları hafifletmek amacıyla Yazar İdris Tetik harekete geçti.

Yazar Tetik bu kapsamda yeni çıkardığı Demokrat Parti Dönemi ve Türk Siyaseti (1946-1960) kitabı ile Aliya İzzetbegoviç’in Bilge Liderliği, İslam Kültür ve Medeniyeti kitabının 1 yıllık satış gelirini ve telif ücretini Gazze’ye bağışlama kararı aldı.

Ankara'da Kaçakçılık Operasyonunda 6 Kişi Gözaltında Ankara'da Kaçakçılık Operasyonunda 6 Kişi Gözaltında

Yazarın Demokrat Parti (DP) Dönemi ve Türk Siyaseti (1946-1960) isimli kitabında Türkiye’de çok partili hayata geçişin önemli bir sembolü olan Demokrat Parti dönemi ele alınıyor.

Aliya İzzetbegoviç’in Bilge Liderliği, İslam Kültür ve Medeniyeti kitabında ise Yazar Tetik, Aliya İzzetbegoviç’in yaşamı boyunca ortaya koyduğu fikir ve düşünceleri örnekleriyle anlatıyor.

Yazar Tetik, Gazze için yaptığı anlamlı desteğe ilişkin, “Ülkemiz Gazze’de yaşanan insanlık dramına karşı yaraları sarmak için her alanda önemli adımlar atıyor. Filistinli kardeşlerimizin yaşadıkları bu derin acıyı biz de iliklerimizde hissediyoruz. Bu acıyı bir nebze de olsa hafifletmek adına Hayrat İnsani Yardım Derneği ile yaptığımız anlaşma kapsamında kitaplarımın 1 yıllık satış gelirini ve telif haklarını Gazze halkının yaralarını sarmak için insani yardım olarak Gazze’ye bağışlayacağım” açıklamasını yaptı.

Yazar Tetik, yaptığı işin bütün vatandaşlar için yol gösterici olmasını da temenni ederek “Belki kitap satış gelirleriyle Gazze’nin kanayan yarasını tek başıma söndüremem ama bir umut ışığı yakmakla başlar her şey.” diye konuştu.

HABER MERKEZİ