Yeniden Refah Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Suat Kılıç, partilerinden gösterilen adayların geri çekilmesi iddialarına ilişkin, "Maalesef çıkarılmadığımız televizyon kanallarında bazı yorumcular bizi yayına almak yerine bizim adımıza açıklamalar yapıyor. Bu son derece yakışıksız ve çirkin bir yaklaşım. Bizim adımıza açıklamalar yapmak yerine bu televizyon kanallarına bizi çağırsınlar. Çıkalım sorularına cevap verelim. Yeniden Refah Partisi, hazine yardımı alan bir siyasi parti değil. Kıt kanaat imkânlarla yaptığımız kampanyaların üzerine bu şekilde adaylıktan çekilecekler diyerek çökmeyi haksızlık, siyasi ayıp olarak görüyorum ve bu arkadaşları kınıyorum. Bizi yayına çıkarmayarak hakkımızda olmadığımız kameralar önünde konuşmak haksızlıktır, artık lütfen buna bir son versinler” dedi.

Suat Kılıç, yerel seçim çalışmaları kapsamında Ankara’nın Altındağ ilçesinde gerçekleştirdiği programda çarpık kentleşme sorununa dikkat çekti. Suat Kılıç, burada yaptığı açıklamada, “Ankara’da çarpık kentleşmenin olduğu bir bölgedeyiz. Ankara Kalesi’ni gören bir noktada bulunuyoruz. Yıkılan gecekondular ile ilgili yapılması gereken kentsel dönüşüm hamleleri maalesef tamamlanamadı. Ankara’da büyükşehir belediyesi yapması gereken konutlaşmanın çok gerisinde kalıyor. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentinde en önemli problem kaliteli, ekonomik sosyal konut problemi. Vatandaşlarımız barınacak, kiralık konut bulmakta zorlanıyor. En ucuz 2+1 evin 1 aylık kirası 15 bin lirayı aşmış bulunuyor” dedi.

Türkiye ile Irak Arasında Stratejik Anlaşmalar Türkiye ile Irak Arasında Stratejik Anlaşmalar

“İnsan Utanıyor Yapmayın Bunu”

Kılıç, öte yandan Ankara'daki afişlerinin ve posterlerinin söküp indirilip çöpe atıldığını ifade ederek, “Ya biz hazine yardımı almıyoruz. Kıt kanaat kaynaklarımızla kendi kampanyamızı finanse etmeye çalışıyoruz. Benim Altındağ'daki seçim ofisimin duvarımdaki posterini bile söküp indirdiler. Ve posterimi indirenler bir siyasi partinin giydirilmiş aracından inen insanlar, söylemeye dilim varmıyor. Gerçekten insan utanıyor. Yapmayın bunu. Başkaları üzerinden siyasi hesaplar, siyasi pazarlıklar yürütmeyin. Yeniden Refah Partisi'nin Ankara adayı da İstanbul adayı da görevinin başındadır, sahadadır, çalışmaktadır. On binlerce teşkilat mensubu da arkamızdan bu çalışmalara katkı ve değer katmaktadır. Vatandaşlarımız bize çok büyük bir ilgiyle karşılık vermektedir. Sevgiyle bağrına basmaktadır. Hal böyleyken seçim yarışını başka bir siyasi partinin adayları hakkında yorumlara getirmenin gerçekten çok yanlış olduğu kanaatindeyim. Lütfen bize televizyon kanallarını açsınlar. Bizi yayınlara çıkarsınlar. Canlı yayınlarda hatta destekledikleri adaylarla birlikte karşılıklı projelerimizi konuşalım, projelerimizi tartışalım. En doğrusu neymiş kararı vatandaş versin. Bizi yayına çıkarmayarak ama bizim hakkımızda olmadığımız kameralar önünde konuşarak yaptıkları haksızlıkları artık lütfen bir son versinler” dedi.

Kaynak: DHA