Yenimahalle’de her yıl geleneksel olarak yaz ayları kurulan Köylü ve El Emeği Pazarları, 12 Temmuz Cuma gününden itibaren her hafta Cuma, Pazar ve Salı günleri 3 semtte kurulacak.

Yenimahalle Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği köylü pazarları, 12 Temmuz tarihinden itibaren her Cuma Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri, 14 Temmuz tarihinden itibaren her Pazar Ata Mahallesi Semt Pazarı ve 16 Temmuz tarihinden itibaren her Salı Batıkent Batı Sitesi Semt Pazarı’nda kurulacak.

31 Ekim tarihine kadar kurulacak olan Köylü ve El Emeği Pazarında, ürünlerini sergilemek isteyen vatandaşların, ÇKS belgesi ve Pazarcılar Odasına kayıtlı olmadığına dair belge ile Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Pazar Denetim Amirliği’ne başvuru yapması gerekiyor.

Proje ile üretim yapan binlerce vatandaşa ürünlerini sergileme fırsatı sunulduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Üreten vatandaşlarımıza köylü pazarları projemiz ile her yıl desteğimizi sunuyoruz. Vatandaşlarımız ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiriyor. Bu süreçte üreten yurttaşımızın yanında olacağız. Her yıl düzenli olarak kurduğumuz köylü pazarlarında hem üreten vatandaşımız kazanıyor hem de Yenimahalle sakinleri doğal ürünleri uygun fiyata satın alıp tüketme şansını yakalıyor” açıklamalarını yaptı.

Ankara Pazar Fiyatları (12 Temmuz 2024) Ankara Pazar Fiyatları (12 Temmuz 2024)

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Bülten