Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın özel kalem müdür vekili Samet Güdük, makamında M.G. adlı kişinin silahlı saldırısına uğradı. Ağır yaralanan Güdük, hastaneye kaldırıldı. 

Olay, saat 12.30 sıralarında Adana Büyükşehir Belediyesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası'nda çalışan M.G. adlı kişi, tabancayla girdiği belediye binasında özel kalem müdür vekili Samet Güdük'e makamında ateş açtı. Güdük, vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı.

İhbar üzerine belediyeye polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Vücuduna 3 kurşun isabet ettiği belirtilen Güdük, belediye yakınındaki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Aşırı kan kaybeden ve duran kalbi tekrar çalıştırılan Güdük'ün durumunun kritik olduğu, hastanede ameliyata alındığı bildirildi.

Gözaltına alınan M.G.'nin ise Güdük'ün arkadaşı olduğu, bir süre sohbet ettikten sonra üzerindeki tabancayı çekip, ateş ettiği belirlendi. 

Adana Valiliği’nden saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, "Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, Adana Büyükşehir Belediyesi içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır bir şekilde yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede ameliyata alınmıştır. Olayın alacak verecek meselesi yüzünden Adana-1980 doğumlu, Belediye Halk Ekmek çalışanı M.G. isimli şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte olay akabinde yakalanmıştır” denildi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar da Samet Güdük'ün ameliyata alındığı özel hastaneyi ziyaret ederek doktorlardan bilgi aldı.

Çanakkale Boğazı’nda Ulaşıma Sis Engeli Çanakkale Boğazı’nda Ulaşıma Sis Engeli

Hastane çıkışında bilgi veren Karalar, "Saldırıyı gerçekleştiren kişi, yalvar yakar işe aldığımız biriydi. Niye böyle bir şey yaptı, anlamadık. Belediye personeli olduğu için arkadaşlar üstünü aramamışlar. Hastanede doktorlarımız Samet'in ameliyatını yapıyor. Herkesten dua bekliyoruz" dedi.

Kaynak: DHA