İstanbul Merkezli 2 İlde Terör Operasyonu: 8 Gözaltı! İstanbul Merkezli 2 İlde Terör Operasyonu: 8 Gözaltı!

Zeytinburnu'nda yaşanan olayda, bir tekstilci iş kadınının 5 milyon lirasının gasbedilmesiyle ilgili olarak 6 şüpheli gözaltına alındı. İş kadını G.G., borcunu ödemek için yanında çalışan Fatih Ç. ve Kemal A.'yı bankaya göndererek 5 milyon lira çekmelerini istedi. Fatih Ç. ve Kemal A. bankadan parayı çektikten sonra iş kadınına götürmeleri için dışarıda bekleyen diğer çalışanlar Murat T. ve Murat S.'ye teslim etti. O sırada, otomobile yaklaşan 2 kişi, silah tehdidiyle para dolu poşetleri gasbederek olay yerinden kaçtı.

Olayın güvenlik kameralarına yansıdığı belirlendi. Görüntülerde, bir otomobille olay yerine gelen iki şüphelinin, yaya olarak koşarak parayla hareket eden otomobilin yanına yaklaştığı ve gaspı gerçekleştirdiği görüldü. Şüpheliler, para dolu poşetleri alarak geldikleri otomobile doğru koşarken bir kişinin şüphelilerden birini çelme takarak düşürmeye çalıştığı ancak başarılı olmadığı görüldü. Gasp Büro Amirliği ekipleri, mağdur olarak ifadelerine başvurduğu Fatih Ç., Kemal A., Murat T. ve Murat T.'yi çelişkili ifadeleri üzerine şüpheli olarak gözaltına aldı.

Şüphelilerin ifadelerinde olayın planlayıcısı olarak birbirlerini suçladıkları öğrenildi. Beyazıt P. (23) ve Turgay A. (21) adlı kişiler de gözaltına alındı. Şüphelilerle birlikte bir ruhsatsız tabanca, 48 mermi ve kar maskeleri ele geçirildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Fatih Ç.'nin daha önceden 5, Kemal A.'nın 5, Beyazıt P.'nin ise 17 suç kaydı bulunduğu belirlendi. Beyazıt P.'nin ayrıca farklı dosyalardan 15 adet aranma kaydı olduğu tespit edildi.

Kaynak: DHA