Yenimahalle Belediyesi, Onkoloji Hastanesinde tedavi gören hastalar ve yakınlarına hizmet veren Zübeyde Hanım Konukevini kapsamlı bir şekilde yeniliyor.

Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre, 10 yıldır ücretsiz hizmet sunan konukevinin elektrik ve su tesisatları ile zemin fayansları yenileniyor. Ayrıca, konukevinin boya ve badana işleri de tamamlanıyor.

Mamak Belediyesi Drift Pisti ve Okçuluk Alanı İnşa Edecek Mamak Belediyesi Drift Pisti ve Okçuluk Alanı İnşa Edecek

Özevler Mahallesi'nde yer alan ve 200 kişi kapasiteli olan konukevinde, 55 misafir odası, üç öğün ücretsiz yemek servisi yapılan yemekhane, TV odası, çamaşır yıkama ve kurutma odaları, rehberlik birimi, yönetim birimi, mescit ve otopark bulunuyor. Konukevinin bu olanakları, hastalar ve yakınları için rahat ve huzurlu bir konaklama imkânı sunuyor.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, konukevinin yenilenme süreci hakkında bilgi verdi. Yaşar, "Yıllar içinde tesisimizde yıpranmalar oldu ve tadilat ihtiyacı doğdu. En kısa zamanda yenileme işlemlerini tamamlayarak konukevimizi yenilenen yüzüyle açacağız" dedi. Başkan Yaşar, konukevinin, onkoloji hastaları ve yakınları için ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, yenileme çalışmalarının titizlikle yürütüldüğünü belirtti.

Kaynak: AA