10 Ekim Gar Katliamı'nın karar duruşması öncesinde, kaybedilenlerin aileleri ve destekçileri, Ankara'da bir araya geldi.

Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner'in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve birçok siyasi liderin katılımıyla 10 Ekim Barış Derneği'nin dayanışma yemeği gerçekleştirildi.

Etkinlikte, katliamda hayatını kaybedenler anıldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 10 Ekim Barış Derneği'nin düzenlediği dayanışma etkinliğinin anlamlı bir örnek olduğunu belirterek, "Biz birbirimize acılarımızla bağlıyız. Birbirlerine değerleri, anıları, yaşanmışlıkları, hele hele acıları üzerinden bağlı olanların gücünü; birbirleriyle suçları üzerinden bağlı olanlar asla aşamazlar" diye konuştu.

Özel, yaptığı konuşmada, 10 Ekim Gar Katliamı'nın sorumlularının ve onları koruyanların adalet önünde hesap vereceğini vurgulayarak, "Gün gelecek bu katiller ve bu katilleri koruyanlar, canımızı yakanlar ve yaktıranlar teker teker hesap verecekler. O günü yaşayacağımıza ant olsun, ant olsun, ant olsun" dedi.

Akyurt'ta Su Kesintisi (25 Temmuz 2024) Akyurt'ta Su Kesintisi (25 Temmuz 2024)

Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner ise konuşmasında, 10 Ekim'in Cumhuriyet tarihindeki en karanlık günlerden biri olduğunu belirterek, ailelerin hakikat ve adalet arayışında durmaksızın mücadele ettiklerini dile getirdi. Güner, salondaki herkesin bir ailenin ferdi olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Biz de bu ailenin bir parçası olarak sizlerle dayanışma içerisinde olmaktan ve adalet arayışınızda yanınızda olmaktan bir adım geride durmayacak, her zaman yanınızda olacağız." 

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Haber Merkezi