Adana'nın Seyhan ilçesinde yaşanan trajik olayda, 5 yaşındaki Abbas Casim, sokak köpeklerinin saldırısına uğrayarak ağır yaralandı. Olay, 5 Temmuz günü saat 15.00 sıralarında Gülbahçesi Mahallesi’nde meydana geldi. Abbas Casim'in babası Hasan Casim (27), yaşadıkları narenciye bahçesindeki çiftlik evinde oğlunun kaybolduğunu fark eden anne Hasna Derviş Casim'in (27) haber vermesi üzerine harekete geçti.

Maddi durumları kötü olduğu için bir hayırseverin izniyle oturdukları bu çiftlik evinde, Abbas'ın kardeşleriyle oyun oynadığını düşünen baba, arama yaptığında küçük çocuğu sokak köpeklerinin saldırısına uğramış halde, kıyafetleri parçalanmış ve kanlar içinde buldu. Hasan Casim, komşusunun otomobiliyle oğlunu acilen 5 Ocak Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Abbas Casim, Yüreğir Devlet Hastanesi'ne ve daha sonra ileri tedavi için Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Küçük Abbas'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Samsun’da Feci Kaza! Kamyonetin Savurduğu Araç Yayalara Çarptı Samsun’da Feci Kaza! Kamyonetin Savurduğu Araç Yayalara Çarptı

Olayın ardından Hasan Casim, yaşadıkları bölgede en az 15 sokak köpeği bulunduğunu belirterek yetkililerden acil önlem alınmasını istedi. "Sabah geldiğimde eşim 'Çocuk kayboldu' dedi. Etrafa bakınca oğlumu yaralı halde gördüm. Oğlumu köpekler parçalamış. Diğer çocuklarım da çok korkuyor. Burada çok fazla başıboş köpek var. Sahipsiz köpeklerin toplatılmasını istiyorum" diye konuştu.

Bu üzücü olay, sokak hayvanlarının kontrol altına alınması gerekliliğini bir kez daha gündeme getirdi. Abbas Casim'in durumu yakından takip edilirken, yetkililer ve aileler bu tür olayların tekrar yaşanmaması için önlemler alınması gerektiğini vurguluyor.

Kaynak: DHA