A Milli Futbol Takımı, Almanya’da düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2024) çeyrek finalinde Hollanda’ya 2-1 yenildi. 
Turnuvaya veda eden ay-yıldızlılar, Hannover’den kalkan uçak ile İstanbul’a döndü. Milli takımı taşıyan uçak TSİ 23.50’de İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı. 

Galatasaray-Trencin Maçı Hangi Kanalda? Galatasaray-Trencin Maçı Hangi Kanalda?

"Bizim Açımızdan Güzel Bir Turnuva Geçti"

Havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan milli futbolcu Uğurcan Çakır, "Bizim açımızdan güzel bir turnuva geçti. Finalde olmayı hak ediyorduk. Ülkemizi bir nebze mutlu ettiysek ne mutlu bize. İyi bir jenerasyon yakaladığımızı düşünüyoruz. İnşallah bundan daha büyük başarılar elde edebiliriz” dedi.

"Ülkeyi Sevince Boğduğumuz için Çok Mutluyuz"

Ülkeye sevinç yaşattıkları için mutlu olduğunu söyleyen milli futbolcu Cenk Tosun ise, şunları dile getirdi:

“Tabii çok mutluyuz, çok gururluyuz. Birlik, beraberlik hat safadaydı. Çok güzel bir turnuva geçirdiğimizi düşünüyorum. Gönüllerde final oynamak vardı. Biz kendimize öyle hedef koymuştuk. Bizim takımın final oynamaya gücü de vardı ama maalesef Hollanda maçında talihsiz bir yenilgi yaşadık. Yine de tüm ülkeyi sevince boğduğumuz için çok mutluyuz. Türk olduğumuz için mutluyuz. Türk olmak zordur. Çünkü sadece bir ülkeye karşı değil tüm dünyaya karşı savaşmak zorundasın.”

Kaynak: DHA