Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Meclis Birinci Başkanvekili Ertan Işık'ın yönetiminde gerçekleştirdi. Toplantı, Belediye Meclis Konferans Salonu'nda yapıldı.

Toplantının açılışında Meclis üyeleri tarafından Muharrem ayı tebrik edildi. Ardından söz alan Çamlıdere Belediye Başkanı Adem Ceylan, geleneksel Yağlı Güreş Festivali'nin 14 Temmuz'da düzenleneceğini duyurarak tüm Meclis üyelerini festival için davet etti.

EGO Genel Müdürü ile Polatlı Buluşması EGO Genel Müdürü ile Polatlı Buluşması

MHP Grup Başkanvekili Yunus Emre Yıldırım'ın önergesiyle, UEFA tarafından cezalandırılan milli futbolcu Merih Demiral adına bir parka "Bozkurt Yürek Merih Demiral" adının verilmesi ve park içine bozkurt sembolü heykelinin konulması oy birliğiyle gündeme alındı ve İsimlendirme Komisyonu'na havale edildi.

Mamak Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Mahir Alay ise Çankaya İlçesi Nasuh Akar Mahallesi Türk Ocağı Caddesi'ndeki isimsiz park için "Mirabal Kardeşler Parkı" adını önerdi.

Toplantıda ayrıca, Smart Ankara Projesi kapsamındaki elektrikli bisikletlerin işletme ve işlettirme yetkisinin EGO Genel Müdürlüğü'ne verilmesi konusu oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantı, gündem dışı konuşmalarla devam etti ve Ertan Işık, yarın saat 18.00'de tekrar toplanmak üzere oturumu kapattı.

Kaynak: AA