Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Kurban Bayramı öncesinde Antares Alışveriş Merkezi'nde “Kadın Emeği Pazarı” kurdu. Pazar, 9 Haziran Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

“Kadın Emeği Pazarları” kuran ABB, son olarak Kurban Bayramı öncesinde kadın girişimcilerin ekonomilerine katkıda bulunmak amacıyla Antares Alışveriş Merkezi'nde bir Pazar kurdu. Pazarda hazırlanan takı, toka, çanta, tekstil ürünleri, cüzdan ve süs eşyaları satışa sunuldu.

Pazar, 9 Haziran Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Başkentlilerden Büyük İlgi

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Yorgancılar, kurulan Kadın Emeği Pazarlarının hem yurttaşlardan hem de kadın girişimcilerden büyük ilgi gördüğünün altını çizerek, "Yerel kalkınmada kadın emeğinin ve kadın girişimciliğinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda kadın girişimcileri desteklemeye devam ediyoruz. Yıl boyunca Ankara'nın çeşitli noktalarında halka açık olarak kadın girişimcilerimizin ürettikleri ürünleri satabilmeleri için imkanlar sunuyoruz. 3 gün boyunca sürecek etkinliğimizde kadın girişimcilerimiz emeklerini halka sunabilecek" diye konuştu.

Ankara’da Sahipsiz Hayvanlara İlişkin Kanun Teklifine Tepki Ankara’da Sahipsiz Hayvanlara İlişkin Kanun Teklifine Tepki

Keçiören Belediyesi Başkan Yardımcısı Emir Can Tunç ise Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği organizasyonun önemini vurgularken "Kadın elinin değdiği her şeyde bereket vardır. Bütün Keçiörenli kadınlarımızın yanındayız. El emeği göz nuru yaptıkları tüm işleri destekliyoruz" dedi.

Ankara'dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Haber Merkezi