ABD'nin Iowa eyaletindeki Perry Lisesi’nde meydana gelen silahlı saldırıda 17 yaşındaki Dylan B. adlı öğrenci, 1 öğrenciyi öldürdü, 5 kişiyi de yaraladı.

Iowa Kamu Güvenliği’nden Müdür Yardımcısı Mitch Mortvedt, dünkü saldırı sonrasında düzenlenen basın toplantısında, yerel saatle sabah 7.37 civarında bir silahlı saldırı olayının rapor edildiğini belirtti.

Saldırganın Perry Lisesi’nin öğrencisi 17 yaşında Dylan B. olduğu, 5 kişiyi yaraladığı ve bir 6’ıncı sınıf öğrencisini öldürdüğü ifade edildi.

Polis ayrıca, saldırganın kendini yaralaması sonucunda olay yerinde hayatını kaybettiğini belirtti. 

Mitch Mortvedt, Dylan B.'nin bir pompalı tüfek ve küçük kalibreli bir tabanca ile saldırıyı gerçekleştiğini ifade etti ve polisin okulda el yapımı bir patlayıcı bulduğunu da sözlerine ekledi.

Dylan B.'nin saldırı sırasında okulun bazı yerlerinden sosyal medya paylaşımları yaptığını açıklayan polis, bu paylaşımların delil olarak inceleneceğini söyledi.

Vali Kim Reynolds, saldırı ile ilgili olarak, “Bu anlamsız trajediden dolayı kalplerimiz kırıldı. Dualarımız Perry topluluğunun öğrencileri, öğretmenleri ve aileleriyle. Emniyet teşkilatlarıyla temasa geçtim ve durumu izlemeye devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

Reynolds, saldırı sebebiyle 3 günlük yas ilan ederek kamu kurumlarında bayrakların 7 Ocak Pazar’a kadar yarıya indirileceğini ifade etti.

Macron Neye Uğradığını Şaşırdı, Çiftçiler Resmen Tehdit Etti Macron Neye Uğradığını Şaşırdı, Çiftçiler Resmen Tehdit Etti

Kaynak: DHA