Beşiktaş, Kamerunlu golcüsü Vincent Aboubakar'ın son maçlarda forma giyememesinin tek nedeninin sakatlık olduğunu açıkladı.

Siyah-beyazlı ekipten konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Futbolcumuz Vincent Aboubakar ile ilgili olarak bugün basında yer alan iddia nedeniyle açıklama yapma gereği doğmuştur. Aboubakar'ın ileri vadeli ödemelerini talep edip, bu talebinin karşılanmamasından dolayı formasını giyemediği yönündeki iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır. Aboubakar’ın Futbol A Takımımızın oynadığı son 4 karşılaşmada forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıdır.” denildi.

Galatasaray, Manchester United ile Yenişemedi Galatasaray, Manchester United ile Yenişemedi

Beşiktaş Kulübündeki tüm sporcuların, teknik kadroların ve personelin hak ediş ödemelerinin, zamanında ve düzenli olarak yapıldığı vurgulanan açıklamada, “Bununla birlikte oyuncularımızın, teknik kadroların ve personelin ihtiyaçları olması halinde Kulübümüzün imkanları dahilinde avans ödemesi de yapılmaktadır. Aboubakar'ın da bu doğrultudaki talebi üzerine yakın tarihteki oluşacak hak edişlerine mahsuben bir kereye mahsus olmak üzere aylar öncesinden kendisine ödeme yapılmıştır. Bu husus yakın zamanın da değil, aylar öncesinin konusudur.” ifadelerine yer verildi.  

Açıklamada Sağlık Kurulu Koordinatörü Tekin Kerem Ülkü’nün Aboubakar'ın sağlık durumu ile ilgili yaptığı “Futbol A Takımımızın, Bodo/Glimt ile oynadığı müsabaka öncesinde ısınma esnasında sağ uyluk arkasında ağrı hisseden oyuncumuz Vincent Aboubakar’ın Altunizade Acıbadem Hastanesi'nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde gerilme ve kanama tespit edilmiştir. Oyuncumuzun bu yaralanma ile ilgili tedavisi sağlık ekibimizce sürdürülmektedir." değerlendirmesine de yer verildi.

DHA