2010 yılından beri AFSAD üyesi olan Vardar, eğitimcilik kariyerinin yanı sıra saymanlık ve başkan yardımcılığı gibi çeşitli görevlerde bulundu. Vardar, 28 Nisan seçimlerinde dernek başkanlığına seçildi.

Yeni Görev Dağılımı

AFSAD’ın yeni yönetim kurulu ise; Erdal Karaarslan başkan yardımcısı, Oktay Ünalan sayman, Tuğba Beşel yazman ve eğitim sorumlusu, Emrah Akyıldız üye ilişkileri ve kalite ölçüm birimi sorumlusu, Eda Arpacı sergi ve gösteri sorumlusu, Ali Durmaz dernek merkezi koordinasyon sorumlusu, Erkan Karadağ projeler sorumlusu, Nilgün Beşirli kurumsal iletişim sorumlusu, Ramazan Kamarı gezi sorumlusu, Gülhan Yıldız etkinlikler sorumlusu, Cengiz Güven web sitesi sorumlusu, Tuğçe Kanpara sosyal medya sorumlusu ve Cevat Uğraş basın-yayın sorumlusu şeklinde seçildi.

Burcu Vardar’ın İlk Mesajı

Başkan Vardar, duygularını şu sözlerle dile getirdi:

"AFSAD için çok emek verdim. Bu konumu bir hedef olarak koymadım ama yaptığım iş ne olursa olsun en iyisini yapmaya çalıştım. Yeni yönetim olarak AFSAD’ı ileriye taşımak için çaba göstereceğiz. Bir yıllık süre zarfında önemli değişiklikler yapmayı planlıyoruz."

Aydın'da Kağıt Fabrikası 3 Gündür Yanıyor Aydın'da Kağıt Fabrikası 3 Gündür Yanıyor

AFSAD’ın Gelecek Planları

Yeni dönemin çalışmalarını anlatan Vardar, derneğin kuruluş ayına özel sürprizler planladıklarını belirtti. Derneğin seminer ve atölye programlarının ekim ayı itibarıyla yenileneceğini ve kasım-aralık aylarında geleneksel kısa film festivalinin yeniden hayata geçirileceğini söyledi. Ayrıca, Nisan ayında hem bir sempozyum hem de bir sergi ile kutlama yapılacak.

“Fotoğraf Sanatını Güncel Sanatla Buluşturmayı Hedefliyoruz”

Vardar, "AFSAD olarak fotoğraf sanatını güncel sanatla buluşturmayı hedefliyoruz. Klasik öğretilerimiz devam edecek ancak çağın gereksinimlerine uygun olarak güncel sanatla dirsek temasına geçeceğiz. Bunun için çeşitli sanatçılarla iş birliği yapacağız" dedi.

Ankara ve İstanbul Arasındaki Sanat Farkı

Ankara’daki fotoğraf çalışmalarının İstanbul’a kıyasla geride kaldığını belirten Vardar, "İstanbul’u yakalamak için etkinliklerimizi daha da ileri taşıyacağız. Geçmişten kopmadan bugünü de yadsımadan herkese hitap edecek işler yapmayı planlıyoruz. Tüm fotoğrafseverleri AFSAD’la günceli yakalamaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Muhabir: Sibel Bay