2 Şubat 2023 tarihinde kurulduktan sonra ilk etkinliğini "Veni Vidi" sergisiyle başlatan ardından Akdeniz Sanat Fuarı'nda boy gösteren Alegori Kültür Sanat Derneği, merakla beklenen ilk tanıtım sergisini 34 üye sanatçısının eserleriyle 23 - 29 Mart tarihleri arasında "İşte Hayat" GaleriM’de gerçekleştirdi.

Alegori Kültür Sanat Derneği Başkanı Ayla Seyman "İşte Hayat" teması üzerine kurgulanan bu etkinliğin amacının, zengin duygu ve düşünce dalgaları arasında yüzerek hayatın anlamını sanat yoluyla irdelemek olduğuna dikkat çekti.

Sanatın büyüsünün ve etkisinin altını çizen Ayla Seyman, sanatın özgür düşünce dünyasında her şeyin mümkün olduğunu ve sanatın insan, evren ve hayata ilişkin derin sorular sorduğunu belirtti.

Sanat eserlerinin teknik kalitesi kadar, izleyiciye ruhsal bir etki bırakması gerektiğini vurgulayan Seyman, "İşte Hayat" sergisinin bu bakış açısını yansıttığını ifade etti.

Ankara Kitap Fuarı 26 Nisan’da Başlıyor Ankara Kitap Fuarı 26 Nisan’da Başlıyor

Serginin amacının sanatı çağdaş ve evrensel boyutlara taşımak olduğunu söyleyen Seyman, sergiyle sanatçıların cesaretlerini ve içtenliklerini tuvale yansıtabilme özgürlüğünü destekleyerek, sanatın gelişimine katkı sağladıklarını ifade etti.

Muhabir: Ersan Akbaş