Fenerbahçe Olağanüstü Genel Kurul toplantısında taraftarların tribünleri doldurmasının olağanüstü olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Ali Koç, "Karşımda gördüğüm pankart ile beni ve arkadaşlarımı duygulandırdınız. Zaten dik durduk, eğilmedik. Sıkıntı da buradan doğuyor. Olağanüstü bir kongreye olağanüstü bir katılım. Niye olağanüstü diyorum; İşimiz çok, anlatacağımız çok, konuşacaklar çok, videolarımız var. Böylesine bir günde hafta içi mübarek ramazan ayı olmasına rağmen çok kısa sürede bir çağrı yapmış olmamıza rağmen bu şekilde tribünleri doldurmanız olağanüstü. Burada bu sayı yakalamamız için düşmanlarımızın yanında dost bildiklerimiz de vardı. Ama siz bugün bu katılımla düşmanı, trolleri boşa çıkardınız. Dosta güven, düşmana korku salan bir tepki verdiniz. Helal olsun size" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe, Olympiacos Maçının Hazırlıklarına Başladı Fenerbahçe, Olympiacos Maçının Hazırlıklarına Başladı

Bugüne kadar yaşananlarda camia olarak sabırlı davrandıklarını belirten Başkan Koç, "Hepimizin bildiği gibi camia olarak uzun yıllardır sadece sportif alanda değil; hukuki, ekonomik, siyasi, sosyal birçok alanda ağır bir mücadeleyi sürdürmek zorunda bırakıldık. Zaten bugün burada bu şekilde bulunmamızın sebebi de yine göz göre göre, pervasızca ve namertçe emeğimizin ve hakkımızın gasp edilmesine karşı sürdüreceğimiz mücadelenin yönetimini ve olası sonuçlarını değerlendirmek ve karşılaştırmak için hep beraber buradayız. Hepinizin bildiği gibi son maçımızda Trabzonspor ile dünyanın hiçbir normal ülkesinde tamamlanmasına izin verilmeyecek müsabakayı bir kez daha oynamak zorunda bırakıldık. Daha evvel birçok kez yaşadığımız gibi bir kez daha planlı ve organize bir zorbalıkla şampiyonluğumuz elimizden alınmaya, emeklerimiz çalınmaya teşebbüs edilmiştir. Korkarım ki bu teşebbüsler sezon sonuna kadar da devam edecektir. Bu yaşananlar sadece bu camianın fertlerini değil, birazcık vicdanı olan herkesi rahatsız edecek boyuttadır. Ama bugün burada olağanüstü toplanmamızın sebebi sadece o maçta yaşananlar değildir. Çok ama çok daha fazlasıdır.

7 sezonda son maçta kaybettiğimiz 3 şampiyonluk, sözde şike kumpasları, otobüsümüzün kurşunlanması, kirli ittifaklarla şampiyonluklarımızın çalınması, saha içinde hakemlerin eli ile insanları çıldırtıp isyan ettiren kararlar, standart dışı hakem yönetimleri, TFF ve kurumlarının çifte standart yaptırımları, başarı için her yol mübahtır anlayışı ile kin ve nefret kusan rakipler ama daha da önemlisi bunlara Müsamaha gösterenler ve saymakla bitmeyecek bir çok olay ve içinde bulunduğumuz kısır döngü bizlere artık yeter dedirtti. Hem de gerçek anlamda yeter, o bildiğiniz yeter değil.

Camia olarak akıl almaz bir sabır gösterdik. Sağduyuyla bize yapılan haksızlıkları haykırdık. Biri duyar ve dikkat eder diye. Ülkemizi planlı bir şekilde bugün de futbol üzerinden kaosa sürüklemek isteyenler var dedik ve diyoruz. Ancak ne sesimizi duyan var, ne de utanan, sıkılan. Kısacası dünyanın hiçbir ülkesinde yaşanmamış, yaşanmayacak ve yaşanmasına kesinlikle izin verilmeyecek anormalliklere 20 yıldır maruz bırakıldık. Bu duruma tepki göstermemek, isyan etmemek insan doğasına, insan fıtratına ve hayatın olağan akışına aykırıdır" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA