Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, 19 Mayıs'ta gerçekleşen Galatasaray ve Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan olaylar sebebiyle ifade vermek üzere Çağlayan Adliyesi'ne geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, derbi sonrasında sahada yaşanan olaylar ve Koç'un yaptığı açıklamalar inceleniyor.

Soruşturma çerçevesinde Ali Koç, Basın ve Spor Savcılığı'na ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldı. Fenerbahçeli yönetici Selahattin Baki'nin de öğleden sonra ifade vermesi bekleniyor. Rams Park stadyumunda oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan olaylara ilişkin soruşturma devam ediyor.

FIFA’dan Galatasaraylı Tete’ye Kötü Haber FIFA’dan Galatasaraylı Tete’ye Kötü Haber

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, stadyum müdürü Ali Çelikkıran'ın darbedildiği iddialarını da içeren bu soruşturma kapsamında, Fenerbahçe'nin çeşitli kademelerinden isimlerin ifadelerini alıyor. Daha önce Fenerbahçe Kulübü doktoru Ertuğrul Karanlık, eski yönetici Hulusi Belgü ve teknik direktör İsmail Kartal'ın oğlu Emre Kartal ifade vermişti. Adli kontrol şartları çerçevesinde bu kişiler, yurt dışına çıkış yasağı ve ayda iki kez karakola imza atma gibi tedbirlerle serbest bırakılmıştı.

Kaynak: DHA