Altındağ Belediyesi, Altındağlı kadınların el emeği ürünlerinin görücüye çıktığı geleneksel yıl sonu sergisini Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Merkezi Matbaa Salonu’nda törenle açtı.

Altındağ Belediyesi bünyesinde 24 mahallede faaliyet gösteren Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerinde eğitim gören kadınlar tarafından bir yıl boyunca üretilen el emeği ürünlerin yer aldığı sergi, 1 hafta boyunca ziyarete açık olacak.

Altındağ'da Zekâ Küpleri Satranç Turnuvasında Buluştu Altındağ'da Zekâ Küpleri Satranç Turnuvasında Buluştu

Sergide, ipek koza, iğne oyası, Tokat tahta baskı, çarşaf bağlama, resim, hat, epoksi, deri tasarım, gümüş işlemeciliği, tel kırma, çiçek yapımı gibi 100 farklı branşta 5 bine yakın eser yer alıyor.

Açılışta konuşan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri’nde eğitim alan kadınların hayata daha farklı bir pencereden baktığını söyleyerek “Bu merkezler sayesinde pek çok Altındağlı kadının hayatı değişti. Kadınlar, onlara sunduğumuz kültür ve sanat aktiviteleri sayesinde, hem değişti hem de gelişti” değerlendirmesini yaptı.

Geleneksel yıl sonu sergisinde birbirinden güzel ürünlerin bulunduğuna dikkat çeken Tiryaki, “Sergiye katılan tüm Altındağlı kadınları ve onlara emek veren öğretmenleri canı gönülden tebrik ediyorum. Tüm Ankaralı vatandaşları da birbirinden güzel el ürünü eserlerin bulunduğu bu sergiyi görmeye davet ediyorum” açıklamasında bulundu.  

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Bülten