Altındağ Belediyesi, Altındağ’da ikamet eden ve Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrenciler için ücretsiz deneme sınavı düzenledi. TYT Genel deneme sınavına 2 bin 500 kişi katıldı.

Altındağ Belediyesi bünyesinde bulunan kütüphanelerde gerçekleştirilen deneme sınavına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağlı gençlerin başarılarına ortak olmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti.

Üniversite sınavının gençlerin meslek seçiminde önemli bir basamak olduğuna vurgu yapan Tiryaki, “Sınavlara hazırlanan gençler, kütüphaneleri yoğun olarak kullanıyor. Deneme sınavları da gerçek sınava hazırlık aşamasında önemli bir yere sahip. Bu anlamda gençlerimize fayda sağlayacağını düşündüğümüz bir deneme sınavı düzenledik” açıklamasını yaptı.

Ankara'da Çocuk Etkinlik Merkezlerinin Sayısı Artıyor Ankara'da Çocuk Etkinlik Merkezlerinin Sayısı Artıyor

Tiryaki düzenledikleri deneme sınavları sayesinde öğrencilerin hem durumlarını hem de eksiklerini tespit edebildiklerini belirterek “Sınava katılan kişi sayısı da oldukça yüksek. Üniversite sınavına girecek tüm gençlere başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin her alanda yanında olacağız” diye konuştu.

Kaynak: Bülten