26 Aralık 1923'te kurulan İzmir'in köklü kulübü Altınordu, 100'üncü kuruluş yıldönümünü kutladı.

Altınordu, 100'üncü yıl etkinlikleri kapsamında geçen hafta 1700 kişilik kafileyle Anıtkabir'i ziyaret etmişti. İzmir temsilcisi bugün de Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törenle kutlama gerçekleştirdi.

Törene kulüp yöneticileri, idarecileri ve sporcuların yanı sıra Altınordu Spor Kulübü Derneği Başkanı Halim Bezircilioğlu, dernek yönetimi, Altınordu Kadın Voleybol Takımı ve taraftarları katıldı.

Kırmızı-lacivertliler, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na da çelenk bıraktı.

Altınordu Spor Kulübü Derneği Başkanı Halim Bezircilioğlu yaptığı konuşmada, "Büyüklerimiz 26 Aralık 1923'te toprağa bir fidan diktiler, o fidan bugün 100 yıllık çınar oldu" dedi.

Alperen Şengün’ün 19 Sayısı Rockets'a Yetmedi Alperen Şengün’ün 19 Sayısı Rockets'a Yetmedi

Altınordu Spor Kulübü'nün kuruluş amacının Türk gençlerine spor yaptırmak olduğuna vurgu yapan Halim Bezircilioğlu, “Ata'mızın dediği doğrultuda millete hizmet etmeye çalışıyoruz. Altınordu sadece futbol değil, zamanında Türkiye'de söz sahibi olan farklı branşlardaki sporcularıyla büyük başarılar yakaladı. Altınordu bir baba ocağı, samimiyet yuvasıdır. Bu bayrağı en iyi yerlere taşımak için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

DHA

Editör: Ersan Akbaş