Etimesgut’ta Su Kesintisi (23 Temmuz 2024) Etimesgut’ta Su Kesintisi (23 Temmuz 2024)

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Ankara Kent Konseyi başkanlık seçiminin yapıldığını duyurdu.

Tüm paydaşlarıyla kentin ortak sesi olan Ankara Kent Konseyi'ne 2450 delegenin katılımı ile yapılan oylamada 2446 oy alarak, Sn. Halil İbrahim Yılmaz yeniden başkan seçildi.

Paylaşımda, "Ankara'mızı ortak akılla, insan odaklı katılımcı demokrasi anlayışımızla yönetmeye devam edeceğiz" ifadesi kullanıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Bir belediye başkanı için tek başına idare etme iddiası bana göre saçma bir davranıştı. Mutaka ortaklaşmalı paydaşlarıyla birlikte hareket etmeliydi. Gerçekten çok büyük bir katılım oldu. Bizim amacımız bu kentte sadece bize oy verenlerle değil kentin yüzde yüzüyle herkesle birlikte idare etmek istiyoruz. Katılan herkese sorumluluk duyup bugün buraya iştirak eden herkese de gerçekten Ankara halkı adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Halil İbrahim Yılmaz Kimdir?

Halil İbrahim Yılmaz, 1975 yılında Rize’nin Kendirli beldesinde doğdu. 

1998 yılında yükseköğretimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde alarak mezun oldu ve ardından 2001 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programı’na devam etti. 1998-2000 yılları arasında Üniversiteli Öğrenciler Birliği’nde Genel Başkanlık yaptı.

Yılmaz, 2009-2013 yılları arasında genç girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ve girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzere oluşturulan TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Genç Girişimciler Ankara İl İcra Kurulu Kurucuları arasında yer aldı.

29 Haziran 2019’da 234 delegenin katıldığı Ankara Kent Konseyi seçiminde Halil İbrahim Yılmaz Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı seçilmişti.

Ankara'dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Haber Merkezi