Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve Yürütme Kurulu üyeleri,  ABB Başkanı Mansur Yavaş ve CHP ile MHP Grup Başkan Vekillerini ziyaret etti. Ziyarette, Ankara Kent Konseyi'nin gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Ankara Kent Konseyi heyetine ziyaretleri için teşekkür eden Mansur Yavaş, geçen dönem güzel bir 5 yıl geçirdiklerini belirterek, “İlçe ilçe ele alacağımız konular var. Biz de kendi imkânlarımızı seferber edeceğiz. İnşallah hep birlikte çalışacağız. Dünya başkentleriyle yarışır bir başkent istiyorsak bunu nasıl yapacağımız konusunda daha büyük hedefler koymamız gerekiyor” dedi.

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz da, bu süreçte kırsaldaki bir köy muhtarından, tarım yapamaz duruma gelen bir köy sakinine kadar herkesin kent yönetimine dâhil olduğunu kaydederek, “Bir belediye başkanı “kentin ortak aklına ihtiyacım var” demeseydi böyle bir başarı çıkmazdı. Bugün her sosyoloji temsil ediliyor. Daha güçlü bir şekilde katkı yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ankara'da İnşaattan Düşen İşçi Yaşamını Yitirdi Ankara'da İnşaattan Düşen İşçi Yaşamını Yitirdi

Ankara Kent Konseyi heyetinin ziyaretinden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden CHP Grup Başkan Vekili Yaşar Neslihanoğlu da “Bizler Ankara halkının tamamına hizmet etmek için buradayız. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP Grubu olarak sizin çalışmalarınıza destek olmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz” diyerek Ankara Kent Konseyi’nin tavsiyelerine önem verdiklerini belirtti.   

MHP Grup Başkan Vekili Yunus Emre Yıldırım ise “Genel itibarıyla Ankara Kent Konseyinin çalışmaları hakkında memnuniyetlerimi dile getirmek isterim. MHP Grubu olarak önceliğimiz kamu yararı, Ankaralımıza hizmet ve Ankaralımıza hizmeti nasıl çabuk ulaştırabiliriz. Bunun sağlanabilmesi adına da sizlerle birlikte çalışmaktan memnuniyet duyarız” ifadeleri ile Ankara Kent Konseyi’nin çalışmalarına destek verdi.

Kaynak: Bülten