Ankara'da Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Heyecanı Dev Ekranda! Ankara'da Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Heyecanı Dev Ekranda!

İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, oto sanayide esnaf gibi davranarak yedek parça dolandırıcıları ile irtibat kurdu. Etimesgut ilçesinde bulunan Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren A.A.'nın elebaşı olduğu çete üyelerinin müşterilerin araçlarına 'yeni yedek parça' diye sahte parça taktığı, tamir için bırakılan otomobiller için peşin ödeme alıp araçları tamir etmediği ve şehir dışında bulunan müşterileri 'yedek parça gönderme' vaadiyle kandırarak, paralarını gasbettiği belirlendi.

Adres ve kimlikleri tespit edilen 18 kişinin yakalanması için 11 Haziran Salı günü Ankara, Aydın, İstanbul, Samsun, Sakarya, Çanakkale, Kırıkkale'de eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Şüpheli şahısların hepsi yakalanırken; 4 ruhsatsız tabanca, 3 pompalı tüfek, 225 fişek, 1 milyon 250 bin lira suç geliri ele geçirildi.

Polisteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen şüphelilerden elebaşı A.A. ile birlikte Y.K., A.K., Ş.K., E.O. ve Ç.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!  

Kaynak: DHA