Türkiye Halter Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, müsabakaların ilk gününde milli sporcular toplam 11 madalya kazandı.

15 yaş altı kadınlar 40 kiloda yarışan Şevval İnce, silkmede 67 kilo ve toplamda 115 kilo ile 2 altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu oldu. Şevval, koparmada ise 48 kilo ile bronz madalya elde etti.

Aynı kategoride mücadele eden Meryem Yüksel Akar, koparmada 51 kilo ile altın, silkmede 63 kilo ile gümüş, toplamda da 114 kilo ile gümüş madalya kazanarak Avrupa ikincisi oldu.

Türkan Beşikçi ise 15 yaş altı kadınlar 45 kiloda koparmada 61 kilo ile altın, silkmede 69 kilo ile bronz, toplamda 130 kilo ile gümüş madalya kazanarak şampiyonayı Avrupa ikincisi tamamladı.

İlayda Ertuğrul ise 15 yaş altı kadınlar 49 kiloda silkmede 86 kilo ile gümüş, toplamda 151 kilo ile bronz madalya kazanarak Avrupa üçüncüsü oldu. İlayda, koparmada ise 65 kilo ile dördüncü sırada yer aldı.

Madalya töreninde Türkiye'nin Selanik Muavin Konsolosu Aysun Oğuzer ve Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, milli sporculara madalyalarını takdim etti.

Oğuz Aydın Fenerbahçe'de İlk Antrenmanına Çıktı Oğuz Aydın Fenerbahçe'de İlk Antrenmanına Çıktı

Kaynak: AA