Ankara Valiliği, şehrin kuzey ve batı çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğini belirterek; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

Ankara’nın Gölbaşı İlçesinin Adı Nereden Geliyor? Ankara’nın Gölbaşı İlçesinin Adı Nereden Geliyor?

Ankara Valiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden alınan bilgilere ve yapılan son değerlendirmelere göre; önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara'nın kuzey ve batı çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ankara Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi verilerine göre;<br><br>Ankara&#39;nın Kuzey ve Batı Çevrelerinde Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat! <a href="https://t.co/LalrunIAPk">pic.twitter.com/LalrunIAPk</a></p>&mdash; T.C. Ankara Valiliği (@AnkaraValiligi) <a href="https://twitter.com/AnkaraValiligi/status/1808564549618126960?ref_src=twsrc%5Etfw">July 3, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Kaynak: DHA