Ankara dün akşam etkili olan sağanak ve şiddetli rüzgarda otobüs durağının üzerine devrilerek iş çıkışı evine gitmek için otobüs bekleyen Ayşe Yavuz’un ölümüne neden olan reklam panosunda eksiklik olup olmadığıyla ilgili inceleme başlatıldı.

Şereflikoçhisar Belediyesi Yüzme Kursu Kayıtları Başladı Şereflikoçhisar Belediyesi Yüzme Kursu Kayıtları Başladı

Dün akşam saatlerinde, Sincan Belediyesi'ne ait bir reklam panosu, şiddetli yağmur ve rüzgar nedeniyle Menderes Mahallesi'nde bulunan otobüs durağının üzerine devrildi. Panonun altında kalan Ayşe Yavuz ve yanındaki bir kişi yaralandı. Ayşe Yavuz olay yerinde hayatını kaybederken, diğer kişi ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ayşe Yavuz’un cenazesi, Ankara Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi.

Durak İkiye Bölündü

Bölgede iş yeri bulunan görgü tanığı Ayhan Ateş, yağış sırasında durakta 5-10 kişi bulunduğunu ve büyük bölümünün kendi iş yerine sığındığını belirterek, "Kız çocuğumuz altında kaldı. O kurtulamadı, diğerleri buraya sığındı ama o oraya durağa sığındı. Fakat bu pano durağı ikiye böldü. Çok şiddetli bir rüzgardı. İlk defa denk geliyorum. İlk defa böyle bir rüzgarda böyle bir dolu görüyorum. Bizim tabelamız yıkıldı, bacamız yıkıldı" dedi.

Genç kıza ilk müdahaleyi yapan görgü tanıklarından Muhammet Ali Ateş de "İlk baktığımızda nabzı vardı. Ancak daha sonra gitti. Sağlıkçılar geldi, hastaneye kaldırdı. Reklam panosu çok eski değil. 1-2 yıl önce takıldı. Oradan binanın üstüne gelseydi, dükkanda müşteri doluydu. Bir de binayı komple yıkardı, boyu çok uzun. Yapanların sorgulanması lazım" diye konuştu.

İncelenmeye Devam Ediyor

Ankara Valisi Vasip Şahin de katıldığı bir programda olayla ilgili açıklama yaptı. Şahin, "Sincan bölgemizde durakta bekleyen 22 yaşındaki kızımızın olduğu bir ortamda bu olay oldu. Bana ilk verilen bilgiye göre rüzgarın etkisiyle ve o arada yıldırım düşme ihtimalinden de bahsedildi, bu etkiyle oradaki belediyeye ait bir pano maalesef yerinden kopuyor ve durakta bekleyen kızımızın üzerine düşüyor. Sonunda da o kızımız hastaneye kaldırıldı ve orada maalesef tüm müdahalelere rağmen vefat etti.  Ama onun dışında çok ciddi bir sıkıntı yaşanmadı. Çünkü yağış çok uzun sürmedi. Belki daha önceki yağmurlardan dolayı vatandaşımızın da hazırlıkları vardı. Arkadaşlarımız orada bakıyorlar. Teknik incelemelerini yapıyorlar. Acaba panoda mı bir teknik eksiklik var, bağlantılarında mı?Yoksa tabii nedenlerle mi? Arkadaşlarımız, savcılarımızın talimatları altında incelemeye devam ediyorlar" dedi.

Kaynak: DHA