Ankara Kitap Fuarı Başlıyor Ankara Kitap Fuarı Başlıyor

Letonya'nın Ankara Büyükelçiliği, Letonya Ulusal Günü ve Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla Ankara'da bir resepsiyon düzenledi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar'ın yanı sıra, yabancı misyon temsilcileri ve birçok davetlinin katıldığı etkinlikte, Akçapar, Türkiye ve Letonya arasındaki diplomatik ilişkilerin tarihine vurgu yaptı. Akçapar, ekonomik ve ticari işbirliği potansiyeli olduğunu belirterek, Türk ve Letonya şirketlerini daha fazla fırsat keşfetmeye teşvik etmeye devam etmeleri gerektiğini ifade etti.

Letonya'nın Ankara Büyükelçisi Peteris Vaivars, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısını kınayarak, Letonya'nın Ukrayna'nın zaferine olan bağlılığını sürdürdüğünü belirtti. Vaivars ayrıca, Letonya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin mükemmel olduğunu ve ticaret hacminin sürekli olarak arttığını vurguladı.

Savunma Ataşesi Albay Janis Dreimanis ise Ukrayna'ya desteklerini dile getirerek, NATO'nun doğu kanadının güvenliğini sağlayan NATO ortaklarına teşekkür etti ve Türkiye ile askeri işbirliğinin derinleştirilmesinin önemine vurgu yaptı. Etkinlikte ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü de tebrik edildi.

AA