Ankara'nın Çankaya ilçesinde öğle saatlerinde yaşanan olayda, Mutlukent Mahallesi 2432. Sokak'ta bulunan bir tekel bayisine elinde tüfekle giren kimliği belirsiz bir kişi, iş yeri sahibini tehdit ederek sigara istedi. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, sigarayı aldıktan sonra tüfeği iş yeri sahibine doğrultan şüpheli hızla uzaklaştı.

Mamak’ta Durali Alıç Mahallesine Yeni Muhtarlık Yolda Mamak’ta Durali Alıç Mahallesine Yeni Muhtarlık Yolda

Olay yerinde büyük bir panik yaşandı. Aynı bölgede başka bir iş yerine de tüfekle giren ve müşterileri dışarı çıkardıktan sonra alkol isteyen şüpheli, yapılan ihbar üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri tarafından elinde tüfekle yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada, dört adet sahte kimlik bulundu.

Ankarada Tekel Bayilerine Art Arda Silahlı Gasp

Tüfekle Tehdit: "Bize Doğrulttu ve Koşmaya Başladı"

Olay sırasında büyük bir korku yaşadıklarını belirten iş yeri sahibi Sinan Bülbül (46), "Daha önce birkaç kez iş yerimize gelen biri. Normalde alışverişini yapar giderdi. Bu sefer tüfekle içeri girdi. Yeğenim 'Silahla içeriye giremezsin' deyince 'Ben girerim' dedi. İlk başta şaka yapıyor sandık ama ciddi olduğunu anladık. Silahı gösterip sigara istedi, ardından tüfeği bize doğrulttu ve koşarak kaçtı. Sonrasında başka bir mekana girmiş ve insanları dışarı çıkarıp alkol istemiş. Polis gelince yakaladı" diye konuştu.

Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor. Çevrede güvenlik önlemleri artırıldı.

Kaynak: DHA