Kocaeli'nde Kereste Üretim Tesisi Ofisinde Yangın Çıktı Kocaeli'nde Kereste Üretim Tesisi Ofisinde Yangın Çıktı

Ankara’da etkili olan sağanakta Çankaya'daki kitap ve kırtasiye dükkanlarının yoğunlukta olduğu Zafer Çarşısı'nı da su bastı. Çarşıdaki 60 dükkandan 10'u zarar gördü, kitap ve kırtasiye ürünleri kullanılamaz hale geldi.

Başkentte dün ve önceki gün etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Birçok ev ve iş yerini su bastı, cadde ve sokaklar göle döndü. Araçların da zarar gördüğü sağanaktan, Çankaya'da Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ve kültürel mirasın izlerini taşıyan Zafer Çarşısı da etkilendi. Kitap ve kırtasiye dükkanlarının yanında, giyim ve ayakkabı mağazalarının da bulunduğu çarşı su altında kaldı. 60 iş yerinden 10'unu su bastı; kitaplar, kırtasiye malzemeleri ile giyim ürünleri kullanılmaz hale geldi. İş yerlerindeki sular tahliye edilirken, çalışanlar ise temizlik çalışması yaptı.

Çarşı esnafından Şenay Özdemir, bütün ürünlerinin ıslandığını belirterek, "1 milyon lira civarında zararımız var. Mağdur durumdayız, zor durumdayız, mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" dedi.

Kaynak: DHA