Ankara’daki kurban pazarlarında satış hareketliliği başladı.

Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz, Başkent genelinde 90 bin büyükbaş, 130 bin civarında küçükbaş hayvanın bayram için pazarlarda satışa hazır durumda olduğunu açıkladı.

Mamak’ta Durali Alıç Mahallesine Yeni Muhtarlık Yolda Mamak’ta Durali Alıç Mahallesine Yeni Muhtarlık Yolda

Ankara genelinde 10 kurban pazar yerinin kurulduğunu ve yavaş yavaş satışların da başladığını ifade eden Korkmaz, “Önümüzdeki hafta bu satışların artarak devam etmesini bekliyoruz. Ankara’da 15 civarında kesim yeri bulunuyor. Ayrıca Bayrama özel 289 geçici kesim noktasına da izin verildi” bilgisini verdi.

Korkmaz, vatandaşların gerek valiliğin gerekse müdürlüğün ilgili adreslerinden söz konusu kesim noktalarını öğrenebileceğini ve bu kesim noktalarında kurbanlıklarını kestirebileceğini söyledi.

Pazar yerlerinde veya geçici satış noktalarında görevli veterinerlerden vatandaşların kurbanlıklar konusunda merak ettiklerini de sorabileceğini kaydeden Korkmaz ayrıca kurbanlık hayvan alacak vatandaşların Bakanlığın Tarım Cebimde uygulamasını kullanmasını önerdi.

Kormaz uygulamayla vatandaşları, 'hayvanın aşıları yapıldı mı, kaç yaşında' gibi soruların yanıtlarına ulaşabileceğini söyledi.

Öte yandan Altındağ'da kurulan kurban satış yerinde satış yapan yetiştiriciler, vatandaşların pazar yerlerini daha çok hafta sonu ziyaret ettiğini ve bayramın yaklaşmasıyla hareketliliğin daha da artmasını beklediklerini bildirdi.

Altındağ’daki yetiştiriciler, büyükbaş hayvanlarda canlı kilo fiyatının 250 liradan başladığını belirtti.

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: AA