Modanın Kalbi Ankara’da Atacak Modanın Kalbi Ankara’da Atacak

ODTÜ Kürek Takımı Başantrenörü Baha Er, Ankara’nın incisi Eymir Gölü’nde yüzlerce kişiye kürek sporunu sevdiriyor. Küçük yaşta katıldığı takımdan milli sporculuğa ve sonrasında başantrenörlüğe yükselen Er, genç yetenekleri milli takıma hazırlarken, hobi amaçlı spor yapmak isteyenlere de eğitim veriyor.

Baha Er (Fotoğrafta)

Baha Er, 13 yaşında annesinin arkadaşının tavsiyesiyle ODTÜ Kürek Takımı'na katıldı. Yıllar içinde gösterdiği çabayla milli takımda Türkiye’yi temsil eden Er, bu tutkuyu mesleğe dönüştürdü. Şimdi ise Eymir Gölü’nde sporculara ve meraklılara kürek çekmenin inceliklerini öğretiyor.

Er, yaptığı açıklamada, 22 yıldır kürek sporuyla ilgilendiğini ve son 6 yıldır ODTÜ Kürek Takımı'nda başantrenör olduğunu belirtti. Eymir Gölü'nün doğal güzellikleri içinde spor yapmanın ayrı bir keyif olduğunu vurgulayan Er, "Ankara'da deniz olmasa da Eymir Gölü bize yetiyor. Küçük yaşta başladığım bu sporu bir daha bırakmadım ve şimdi antrenör olarak hobimi mesleğe çevirdim. Kürek sporu dayanıklılık ve kuvvet gerektirir. Ancak herkes bu sporu öğrenebilirdedi.

Er, Eymir Gölü’nde her yaş grubundan insanlara hobi amaçlı kürek dersleri verdiklerini, 6 saatlik temel eğitimi tamamlayan herkesin bu sporu öğrenebildiğini söyledi. Gölün özellikle hafta sonları çok sayıda ziyaretçiyi ağırladığını belirten Er, "Eymir'e ruhunu dinlendirmek için gelenler arada bizi de değerlendiriyor. Burada yaş fark etmeksizin herkese hobi amaçlı kürek çektiriyoruz" diye konuştu.

ODTÜ Kürek Takımı'nda farklı yaşlardan sporcuları milli takıma hazırlayan Baha Er, Eymir Gölü’nde kürek sporunu sevdirmeye ve Türkiye’ye yeni sporcular kazandırmaya devam ediyor.

Kaynak: AA