Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Ankara’nın bazı ilçelerinin kaymakamlarında değişikliğe gidildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre Ankara’nın Şereflikoçhisar, Bala, Çubuk ve Nallıhan ilçelerine yeni kaymakamlar atandı.

Şereflikoçhisar’ın Yeni Kaymakamı Kim Oldu?

Atama kararnamesiyle Ankara’nın Şereflikoçhisar Kaymakamı Zafer Engin, Göç İdaresi Başkanlığı Daire Başkanlığı’na atandı.

Zafer Engin’den boşalan Şereflikoçhisar Kaymakamlığına Giresun’un Espiye ilçesi Kaymakamı Taner Tengir getirildi.

Taner Tengir Kimdir?

1975 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Ereğli’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2005 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Niğde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği’nde mesleğine başladı.

Mülkiye Müfettişi nezaretinde teftiş stajını Trabzon/Vakfıkebir İlçesinde, Kaymakam Refikliği stajını Konya - Sarayönü ilçesinde tamamladı. Isparta Sütçüler ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevini üstlendi. 1 yıl süre ile İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye gönderildi. Sheffield Üniversitesi Management School’da İngilizce eğitimi aldı ve İngiliz İdari Sistemini inceledi.

93. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile bitirerek 2009 yılında Yozgat Aydıncık Kaymakamı olarak göreve başladı. Sırasıyla; Erzurum Pazaryolu İlçe kaymakamlığı, Ağrı ve Ardahan Vali Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Ardından Pozantı Kaymakamlığı görevinde bulundu.

2018’de Şebinkarahisar Kaymakamı olarak görev yaptı. 2020 yılında da Espiye ilçesine kaymakam olarak atandı.

Aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamlayan Taner Tengir evli ve iki çocuk babasıdır.

Bala’nın Yeni Kaymakamı Kim Oldu?

Ankara’nın Bala Kaymakamı Ramazan Yıldırım da atama kararnamesiyle Aksaray Vali Yardımcılığı görevine getirildi.

Ramazan Yıldırım'dan boşalan Bala Kaymakamlığına Ağrı Hamur Kaymakamı Ali Yıldırım atandı.

Ali Yıldırım Kimdir?

1984 yılında Hatay İli Dörtyol İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Dörtyol’da tamamladı. 2006 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden, 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

2005-2015 yılları arasında özel sektörde çalışma hayatını sürdürdükten sonra 2015-2018 yılları arasında BOTAŞ’ta görev yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 2018 yılında 106. Dönem Mülki İdare Amiri-Osmaniye Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti.

Osmaniye ilinde il stajı ve Hatay ili Belen ilçesinde Kaymakam refikliği stajının ardından Tekirdağ ili Saray ilçesi ve Osmaniye ili Toprakkale ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. Muğla’da Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı.

Bakanlık Merkez Stajının (Dil Kursu) ardından İçişleri Bakanlığınca İngiltere’nin Londra şehrinde INTO City, University of London’da 6 ay süreyle İngilizce dil eğitimi aldı.

2020-2022 yıllarında Manisa ili Selendi ilçesi Kaymakamlığı görevinde bulundu.

2022 yılında Ağrı Hamur Kaymakamı olarak atandı.

Çubuk’un Yeni Kaymakamı Kim Oldu?

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Ankara Çubuk Kaymakamı Adem Keleş, Eskişehir Vali Yardımcısı olarak atandı.

Adem Keleş’ten boşalan Çubuk Kaymakamlığı görevine de Samsun Canik Kaymakamı Vehbi Bakır getirildi.

Beypazarı’nda Su Kesintisi (24 Temmuz 2024) Beypazarı’nda Su Kesintisi (24 Temmuz 2024)

Vehbi Bakır Kimdir?

1975 Artvin-Yusufeli doğumlu olan Kaymakam Vehbi Bakır, ilk ve ortaokulu Artvin-Murgul, lise Kars - Susuz Öğretmen Lisesi, Lisans Eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Yüksek Lisans Eğitimini ise Kamu Hukuku alanında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.

Ankara ve Artvin Barolarında Avukatlık stajını yapan Vehbi Bakır, 2023 yılında Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Canik Kaymakamı olarak atandı. Bakır, evli ve iki çocuk babasıdır.

Nallıhan’ın Yeni Kaymakamı Kim Oldu?

Ankara’nın Nallıhan ilçesi Kaymakamı Yusuf Durani Dinç de Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Erzurum Palandöken Kaymakamı olarak atandı.

Nallıhan ilçesi Kaymakamlığına ise Yusuf Durani Dinç’in yerine Kilis Vali Yardımcısı Semih Doğanoğlu getirildi.   

Semih Doğanoğlu Kimdir?

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde 1988 yılında doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimlerini Gelibolu’da tamamlayarak 2005 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu.

Memuriyet hayatına üniversite yıllarında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde memur olarak başladı.

Daha sonra 2011-2017 yılları arasında T.C. Başbakanlık'ta Başbakanlık Uzmanı olarak görev yaptı. 2017 yılında girmiş olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak Eskişehir Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Eskişehir Valiliğinde vilayet stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Kırklareli-Babaeski ve Çanakkale Lapseki ilçelerinde Kaymakam Refikliği yaptı.

Kayseri/Pınarbaşı ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Ankara’da Teftiş Stajını bitirdikten sonra 8 ay süreyle İngiltere’ de Sheffield Üniversitesinde yabancı dil eğitimi gördü.

Afyonkarahisar-İhsaniye ve Kilis-Polateli İlçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

2023 yılında Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Kilis Vali Yardımcısı olarak atandı.

Semih Doğanoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Haber Merkezi