Dünya deri sektörüne ve modasına yön veren 12. Deri ve Kürk Modası (Leather&Fur Fashion) Fuarı, Antalya’da kapılarını açtı.

Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği (TDKD) tarafından düzenlenen fuar, 16 - 19 Mayıs tarihleri arasında 20’yi aşkın ülkeden 1300’den fazla alıcıya ev sahipliği yapacak.

TDKD Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Sarıgül, Türkiye'den 70 firma ile katılım sağladıkları fuara, eski Sovyet ülkeleri başta olmak üzere AB ülkelerinden ve Amerika’dan gelen alıcıların yoğun ilgisinin olduğunu belirtti.

Cengiz Sarıgül, savaşın devam etmesi ve yaşanan para transferi sorununa rağmen Rusya’dan gelişlerde bir düşüş olmadığını aksine talebin çok fazla olduğunu ifade etti.

DEİK Genel Kurulu'nda İsrail'e Ticari Yaptırım Desteklendi DEİK Genel Kurulu'nda İsrail'e Ticari Yaptırım Desteklendi

Sektör ihracatının çok önemli bir bölümünün bu fuarla gerçekleştirildiğini belirten Sarıgül, “Fuar olmasa deri konfeksiyon piyasası bir tane yenilik yapmayacak, herkes frene basacak. Bu da çok büyük bir istihdam azalmasına sebep olacak. Her yıl 5 bin tane modelin hazırlandığı başka bir yer yok. Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği tarafından gerçekleştirilen fuar; dünya deri sektörüne, deri modasına yön veriyor. Bu yıl fuara 20’yi aşkın ülkeden alıcılar bekliyoruz. Fuar sonrası geri dönüşler çok iyi fakat dünyanın her yerinde enflasyon sorunu var. O yüzden alım zayıfladı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bülten