Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'daki Aspendos Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmalarında Roma İmparatorluğu Dönemi'ne ait 2 bin yıllık Zeus ve Aphrodite heykellerinin bulunduğunu duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

Bayram Tatilinde Hava Nasıl Olacak? Bayram Tatilinde Hava Nasıl Olacak?

"Geleceğe miras bırakmak için çalışıyoruz! Aspendos Antik Kenti'nde Geleceğe Miras Projemiz kapsamında yürütülen kazı çalışmalarında Roma İmparatorluk Dönemi'ne ait iki muhteşem heykel keşfedildi. Zeus ve Aphrodite'nin 2 bin yıllık büyüleyici zarif tasvirleri İki Katlı Dükkânlar-Stoa Kompleksi'nde yürütülen kazı çalışmaları sırasında gün yüzüne çıkarıldı. Ayağa kaldıracağımız eserlerin, yapıların ülkemiz kültür ve turizm hayatına hayırlı olmasını diliyorum."

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Geleceğe miras bırakmak için çalışıyoruz!<br><br>Aspendos Antik Kenti&#39;nde Geleceğe Miras Projemiz kapsamında yürütülen kazı çalışmalarında Roma İmparatorluk Dönemi&#39;ne ait iki muhteşem heykel keşfedildi.<br><br>Zeus ve Aphrodite&#39;nin 2000 yıllık büyüleyici zarif tasvirleri İki Katlı… <a href="https://t.co/szsAMQYdXp">pic.twitter.com/szsAMQYdXp</a></p>&mdash; Mehmet Nuri Ersoy (@MehmetNuriErsoy) <a href="https://twitter.com/MehmetNuriErsoy/status/1795002120120213715?ref_src=twsrc%5Etfw">May 27, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Kaynak: DHA