Antalyaspor'da teknik direktörlüğe getirilen Brezilyalı efsane Alex de Souza ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. Alex, imza töreninde yaptığı konuşmada güçlü, mücadeleci, taraftarın maç günlerini heyecanla bekleyip şehir dışından bile insanların karşılaşmaları izlemek için kente geleceği bir takım kurma hayali olduğunu söyledi.

Kırmızı - beyazlı kulüple iki yıllığına anlaşan Alex de Souza için bugün kentteki bir otelde imza töreni düzenlendi.

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, törende yaptığı konuşmada, Türk futbolunda örnek kişiliğiyle iz bırakan Alex'i, teknik direktör olarak yeniden ülke futboluna kazandırmaktan mutluluk duyduklarını açıkladı.

Sergio Ramos'un Sevilla Macerası Sona Erdi Sergio Ramos'un Sevilla Macerası Sona Erdi

Boztepe, Antalyaspor'un hedeflediği başarılarda Alex'e inandıklarını ifade ederek, "Alex ile iki yıllık sözleşme imzalıyoruz. Toplantılar yapıyoruz. Önerdiği oyuncularla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Bütçemize uygun en ideal kadroyu oluşturacağız. Antalyaspor ligde kalmak için oynamayacak. Antalyaspor'un her zaman hedefi olacak, çıta yüksek olacak" açıklamalarını yaptı.

Brezilyalı çalıştırıcı Alex de Souza ise çok sevdiği Türkiye'ye bu kez teknik direktör olarak geldiği için yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Kendisine inanan Antalyaspor camiasına teşekkür eden Alex, Semih Şentürk'ün ekibinde yer almayacağını ancak Mehmet Aurelio'nun yardımcılarından biri olduğunu açıkladı.

Alex, teknik direktörlük kariyerinin başında olmasına rağmen dersine iyi çalıştığını da belirterek, "Antalyaspor benimle iletişime geçtikten sonra bunu kaçırmak istemedim. Karşılıklı değerlendirmeler sonucunda böyle bir anlaşmaya vardık. Güçlü, mücadeleci, taraftarı koşarak tribüne getirtecek bir kadro oluşturmak istiyoruz. Şehir dışından bile insanların izlemeye geldiği bir Antalyaspor hayalim var. İyi oyuncuları Antalyaspor'a getirmek istiyoruz. Antalyaspor'da olmak isteyen oyuncuları transfer etmek istiyoruz" diye konuştu.

Bir basın mensubunun Alex'e Antalyaspor'u teknik direktörlük kariyerinde "basamak" olarak görüp görmediği sorusu üzerine, Antalyaspor Başkanı Boztepe tepki gösterdi.

Alex ise "Benim cevabım buna çok basit. Başkan, burada çok haklı bir tepki verdi. Benim burada bir sözleşmem var. Sözleşme gereği olarak Antalyaspor'da hocalık kariyerimi sürdüreceğim ve her gün kendimi geliştirerek, takımımı geliştirmeye, iyi sonuçlar almaya çalışacağım. Gelecekle ilgili bir şey söylemek şu an için doğru olmaz. Gün gün bakacağız, bütün emeğimizi, bütün mücadelemizi Antalyaspor için vereceğiz. Antalyaspor'da olmaktan mutluyum" yanıtını verdi.

Konuşmaların ardından Alex ile Başkan Boztepe, sembolik olarak sözleşme imzalayıp basın mensuplarına poz verdi.

Kaynak: AA