Aura Nedir?

Her canlı, evrendeki benzersiz ve özgün enerjisini taşırken hayatına devam eder. İnsanlar da hayvanlar, bitkiler ve diğer tüm varlıklar gibi kendilerine özgü bir elektromanyetik alana sahiptirler. Bu alana aura denir ve aynı zamanda spiritüel enerji alanı olarak da bilinir. Aura, insanların görebileceği ve duyularla hissedebileceği bir enerji çeşididir ve yedi katmandan oluşur. Her katman, fiziksel, duygusal, zihinsel ve spiritüel bedenin bir elementine karşılık gelir.

Auranın farklı türlerine dair konuşacak olursak, aura genellikle iki kategoride incelenir. Spiritüel (ruhsal)  veya enerjik (eterik) auralar, bir kişinin karakterini doğru bir şekilde yansıtmasına yardımcı olur. Enerjik auraya sahip olan kişiler genellikle dışarıdan fark edilebilirler. Eğer çevrenden "aura rengini görebiliyorum" gibi yorumlar alıyorsanız, bu genellikle enerjik auradan kaynaklanır. Ruhsal aura ise duygusal deneyimleri ifade eder. İçsel dünya ile ilgili gelişmeleri, ruhsal aurayı kullanarak dışa yansıtabilirsiniz.

Aura Renklerinin Anlamları

Sarı: Sarı aura rengi, kişinin gücünü, benliğini, kimliğini ve duygularını temsil eder. Baskın auraları sarı olan insanlar ifade özgürlüğünü arzularlar. Sarı renkli auraya sahip kişiler pozitif ve sıcak insanlardır. Entelektüel anlamda da yetenekli olan bu insanlar, özgüveni yüksek kişiliklerdir.

Yeşil ve Pembe: Kalp çakra ile ilişkili olan yeşil ve pembe auraya sahip olanlar genellikle sevecen ve kibar kişilerdir.  Bu insanlar çevrelerine sıcak ve sakin bir enerji yayarlar. Yeşil veya pembe auraya sahip olanlar şifacı ve varlıkları ile huzur yaydığını hissedeceğiniz bireylerdir.

Turuncu: Sakral çakra ile ilişkilendirilen turuncu aura renginin enerjisi, kırmızı aura ile benzerdir. Turuncu auralar yaratıcılığın, güvenin, karizmanın ve çekiciliğin simgesidir. Yine tutkulu ve cesur bir enerjiye sahip olan turuncu aura, farklı olarak risk almayı seven kişilerde gözlenir. Yaratıcılık, keyif ve duygusallıkla ilişkili olan bu renge sahip olan kişiler genellikle girişken ve bağımsız karakterlerdir.

Mavi: Aura rengi mavi olanlar iletişim becerisi yüksek olan kişilerdir. Yaratıcı yönünü beslemeyi seviyorsun ve hayal kurmaktan zevk alıyorsun. Hayat senin için eğlenceli bir sahne ve sen de o sahnenin en eğlenceli oyuncususun. Eğer aura rengin koyu maviyse karamsar hislerle boğuşuyor olabilirsin. Açık mavi ise enerjik ve canlı aurayı temsil eder.

Meriç Nehri'nde Kayıklarla Turistik Gezi Meriç Nehri'nde Kayıklarla Turistik Gezi

Kırmızı: Kırmızı aura rengi ateş ve çekici ruh haline temsil ediyor. Koyu kırmızı aura genellikle ihtiras ile özdeşleştirilirken, açık kırmızı tonlar özgüveni ve hırsı temsil eder. Yeni bir girişimde bulunurken veya çekişmeli bir dönemden geçerken aura renginin kırmızı olması beklenebilir.

Siyah: Siyah aura rengi kişinin içine kapandığını ve karanlık bir döneme girdiğini anlatır. Pozitif bir durumdan negatife doğru geçişte olduğun süreçte aura rengin siyah çıkabilir. Bu durumda yüz masajı, meditasyon ve cilt bakımı gibi uğraşlarla kendine değer vermeyi denemelisin. Emin ol, kendine zaman ayırmak sana çok iyi gelecek.

Muhabir: Ebrar Çelik