Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticareti Odası (İMEAK) aralık ayı meclis toplantısına katılarak 11 bin üyesi bulunan bu önemli kuruluşla bir araya geldi. Katılım sağladığı toplantı dolayısıyla Bakan Bolat, denizcilik sektörüne yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bolat, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin dış ticaret taşımalarına dair önemli bir perspektif sundu. 2022 yılında 254 milyar dolarlık ihracatın yaklaşık yüzde 60'ının deniz yoluyla gerçekleştiğini vurgulayan Bolat, denizcilik sektörünün Türkiye ekonomisi için ne kadar kritik olduğunun altını çizdi. Bu bağlamda, denizcilik sektöründeki üyelerle bir araya gelerek sektördeki güncel gelişmeleri değerlendirdiklerini ifade etti.

4 Kişilik Ailenin Aylık Açlık Sınırı 16 bin 257 lira 4 Kişilik Ailenin Aylık Açlık Sınırı 16 bin 257 lira

Bakan Bolat, İMEAK'ın "Denizci millet, denizci ülke" vizyonu doğrultusundaki çalışmalarına desteklerini belirtirken, İMEAK'a ve yöneticilere başarılar diledi. Ayrıca, Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Meclis Başkanı Başaran Bayrak ve meclis üyelerine teşekkürlerini iletti.

HABER MERKEZİ

Editör: Salih Demirelli