Diplomatik kaynaklardan ulaşılan bilgiye göre, Türkiye ile ABD arasındaki ikili Terörle Mücadele İstişareleri tekrar başladı.

Mart ayında Washington'da organize edilen Türkiye - ABD Stratejik Mekanizmasında varılan mutabakat uyarınca, 2 ülke arasındaki Terörle Mücadele İstişareleri, Türk ve ABD Dışişleri Bakanlıkları başkanlığında Ankara'da yürütüldü.

Terörle Mücadele İstişareleri çerçevesinde, ABD Dışişleri Bakanlığı Terörle Mücadele Koordinatörü Büyükelçi Elizabeth Richard'ın Türkiye'yi ziyaretinden ve samimi görüş alışverişinden memnuniyet duyuldu.

Dışişleri Bakanlığında ilgili Türk ve ABD kurumlarının da katılımıyla düzenlenen toplantıda, PKK/YPG/PYD, DHKP/C, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri de dahil olmak üzere, ulusal güvenlikle bağlantılı birçok konu masaya yatırıldı.

Ankara’da Çiftçilere Domates ve Biber Fidesi Dağıtımı Ankara’da Çiftçilere Domates ve Biber Fidesi Dağıtımı

Kaynaklar, Türkiye'nin, terörle mücadelede engin deneyime sahip ve bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüren bir ülke olarak, müttefikleri ve terörle mücadelede kararlı tüm ülkelerle, terörün her türlü şekli ve tezahürüne karşı mücadele etmek amacıyla samimi iş birliğine devam edeceğini belirtti.

Kaynak: AA