Antalya’da Yaşanan Ev Sahibi-Kiracı Tartışması Mahkemede Bitti! Antalya’da Yaşanan Ev Sahibi-Kiracı Tartışması Mahkemede Bitti!

Batman'da, esnaf Abdulkadir Tatlı, iş yerinin önünden geçen çocukların okul çıkışlarında oyun oynamaları için, kaldırıma, belirli mesafelerle 'seksek' oyunu çizip, renklendirdi. Artık o kaldırımda sadece çocuklar değil yetişkinler de seksek oynuyor. Duruma ilişkin konuşan Tatlı, "Çocukların yanı sıra ebeveynlerinin ve yetişkinlerin de oynadığını görünce, çok şaşırdım. Çok basit dokunuşların bile insanları ne kadar mutlu ettiğini fark ettim" dedi.

Bahçelievler Mahallesi'nin beyaz eşya yetkili servisi olarak bilinen Abdulkadir Tatlı, özellikle çocukların okul çıkışlarında eğlenmeleri için kaldırımı boyadığını ifade ederek Tatlı, "Arkadaşım Engin ile beraber basit bir fırçayla, farklı renk boyalarla bu kaldırımı renkli 'seksek kaldırımı'na çevirdik. Özellikle okul zamanı çocukların yanı sıra ebeveynlerinin ve yetişkinlerin de oynadığını görünce, çok şaşırdım" şeklinde konuştu.

Gönüllere Dokundu

Tatlı, "Çocukların yaşadığı mutluluğun ötesinde, çocukluğunu yaşamamış büyüklerin de içindeki çocukluk duygusunun ortaya çıktığını gördüm ve mutlu oldum. Bu konuda özellikle çocukların anne ve babalarından, çevredekilerden çok güzel geri dönüşler aldım. Çok basit dokunuşların bile insanları ne kadar mutlu ettiğini fark ettim. Betonlaşmanın bu kadar arttığı bir dönemde, çocuklara bu kadar küçücük bir alanda, bu yaşam alanını yapmaktan mutluluk duyuyorum" ifadelerini kullandı.

"Bazen Burada Sek Sek Oynamak İstiyoruz"

Okul dönüşlerinde bir süre seksek oynadığını belirten 13 yaşındaki Muhammed Sefa Tunç şunları söyledi, "Okuldan gelirken her gün oynuyoruz. Çok eğlenceli, mutluyuz. Büyük veya küçük fark etmiyor, buradan geçen herkes oynuyor. Yapanlar için de teşekkür ederim. Arkadaşlarımızla okuldan çıkarken bazen burada sek sek oynamak istiyoruz. Onlarla beraber gelip oynuyoruz" .


 

Kaynak: DHA