Bedelli askerlik yapmak isteyenlerin merakla beklediği Temmuz zammı açıklandı. Her yıl iki kez güncellenen bedelli askerlik ücreti, 3 Temmuz'da açıklanan enflasyon verilerinin ardından 182.609 TL'den 217.870 TL'ye yükseldi. Bu artış, 6 aylık enflasyon rakamlarının belli olmasının ardından 35.261 TL olarak belirlendi.

Yılın İlk Yarısında 13,5 Milyar Dolarlık Makine İhracatı Yılın İlk Yarısında 13,5 Milyar Dolarlık Makine İhracatı

Enflasyon Verileri ve Artış Oranları

Tüketici fiyatlarında yıllık enflasyon yüzde 71,6, yurt içi üretici fiyatlarında ise yüzde 50,09 olarak açıklandı. Bu veriler doğrultusunda bedelli askerlik ücretine yapılan zam, planlama yapan pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyordu.

Bedelli Askerlik Ödemesi Nasıl Yapılacak?

Bedelli askerlik için başvuru şartlarını taşıyan yükümlüler, ödemelerini peşin olarak Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Defterdarlıklar veya Malmüdürlüklerine T.C. Kimlik Numarası beyan ederek yapabilecekler.

Bedelli askerlik ücretinin güncellenmesi, askerliğini bedelli olarak yapmak isteyenler için önemli bir bilgi olarak öne çıkıyor. Yılın ikinci yarısında bedelli askerlik yapmayı planlayanlar, bu yeni ücreti göz önünde bulundurmalıdır.

Kaynak: Haber Merkezi