Türkiye'nin başkenti Ankara'da bulunan tarihi ve turistik Beypazarı ilçesinde, hava sıcaklığının elverişli olması nedeniyle yerli ve yabancı ziyaretçi yoğunluğu yaşandı.

Türkiye'nin pek çok ilinden gelen vatandaşlar ve özellikle Uzak Doğu ülkelerinden gelen yabancı misafirleri ağırlayan ilçenin sokakları, hafta sonu olması ve hava şartlarının müsaitliği nedeniyle oldukça canlı.

Balıkesir'den gelen ziyaretçi İhsan Türkyılmaz; "Gerçek anlamda kültür şehri Beypazarı. İlçede tarih, kültür eserleri var. Müzeler harika. Müzeleri gezerken, Beypazarı ilçesinde geçmişe yolculuk yapıyorsunuz. Ben doğrusu çok beğendim. Ülkemizin her köşesi ayrı güzel. Bu iki günümüzü gezerek ve müze ziyaretleriyle sürdüreceğiz" şeklinde konuştu

"TÜGİAD Yüz Yüze" Söyleşilerinin İkincisi Yapıldı "TÜGİAD Yüz Yüze" Söyleşilerinin İkincisi Yapıldı

Türkyılmaz, sokakta yürüdükleri esnada birçok esnafın ikramda bulunduğunu aktardı. "Allah bereketlerini artırsın. Bu çok güzel bir şey. İnsanlar yerli şiveyle sizi karşılıyorlar. Gelenek ve göreneklerin yaşatıldığı kültür şehri Beypazarı." diyerek bölge halkının misafirperverliğine dikkat çekti.

AA

Editör: Arda Kemal Atay