Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Ankara'nın Beytepe Mahallesindeki atıl alanın atölyeye dönüştürüldüğünü bildirdi.

Beytepe’deki atıl alan sanatseverler için SanAtölye olarak yeniden düzenlendi.

Yavaş paylaşımında, "Resimden çiniye, keçeden ahşap boyamaya birçok atölyeyi ücretsiz olarak sanatseverlerimizin hizmetine sunduk. 7’den 70’e herkesi bekliyoruz" ifadesini kullandı.

ABD Büyükelçisi Flake, Ankara’dan Ayrılıyor ABD Büyükelçisi Flake, Ankara’dan Ayrılıyor

Konuya İlişkin açıklamalarda bulunan Kent estetiği daire Başkanlığı Proje Koordinatörü Ekin Ceren Akbaş Örs, "Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın ve estetiğin daha geniş yer bulabilmesi amacıyla SanAtölye projesini başlattık. Bu kapsamda öncelikle bu atıl alanın tadilatını gerçekleştirdik. Atölyelerimiz marifetiyle de tefrişatını tamamladık" ifadelerini kullandı.

Ankara'dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

<blockquote class="twitter-tweet" data-media-max-width="560"><p lang="tr" dir="ltr">Beytepe’deki atıl alanı sanatseverler için SanAtölye olarak yeniden düzenledik. <br><br>Resimden çiniye, keçeden ahşap boyamaya birçok atölyeyi ücretsiz olarak sanatseverlerimizin hizmetine sunduk. 7’den 70’e herkesi bekliyoruz. <a href="https://t.co/ZCVHwDxEIt">pic.twitter.com/ZCVHwDxEIt</a></p>&mdash; Mansur Yavaş (@mansuryavas06) <a href="https://twitter.com/mansuryavas06/status/1809177582924857794?ref_src=twsrc%5Etfw">July 5, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Kaynak: Haber Merkezi