Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan’ın resmi olmayan sonuçlara göre seçimi ikinci kez kazanması kentte coşkuyla kutlanırken, belediye binasının balkonundan vatandaşlara seslenen Özcan, vatandaşların 'Cumhurbaşkanı Tanju Özcan' şeklindeki sloganlarına, "Nasipse ona da sıra gelecek" dedi. Resmi olmayan sonuçlara göre; Bolu’da 4 ilçeyi AK Parti kazanırken, 4 ilçeyi ise CHP kazandı.

Bolu’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde resmi olmayan sonuçlarına göre Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan, ikinci kez belediye başkanı seçildi. Özcan’ın seçimi kazanmasının ardından binlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ve parti bayraklarıyla İzzet Baysal Caddesi'ndeki Bolu Belediyesi binası önünde toplandı. Binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla havai fişekler eşliğinde Özcan’ın zaferini kutladı. Başkan Özcan, eşi Meral Özcan ile birlikte belediye binasının balkonundan vatandaşlara karanfil attı. Alanı dolduran kalabalığa seslenen Özcan, partililere teşekkür etti. Başkan Özcan, vatandaşların ‘Cumhurbaşkanı Tanju Özcan’ şeklindeki sloganlarına, "Nasipse ona da sıra gelecek. Bende o cesaret var. Siz de benim arkamda dimdik duruyorsunuz. Neden Bolu’dan bakanlar, cumhurbaşkanları çıkmasın" dedi.

Savunma Endüstrisi Liderleri, Van'daki İHA ve SİHA Merkezlerinde İncelemelerde Bulundu Savunma Endüstrisi Liderleri, Van'daki İHA ve SİHA Merkezlerinde İncelemelerde Bulundu

Özcan, "Arkamda çok daha büyük bir belediye meclisi var. 24 arkadaşım ile birlikte Bolu Belediyesini yöneteceğiz. Artık il genel meclisinde daha güçlüyüz. Hep birlikte Bolu’yu yeni bir noktaya getirmeye çalışacağız. Bugün Türkiye’de enteresan şeyler oldu. Emekli dedi ki artık bizim paramızı sığınmacılara peşkeş çekme. Artık yeter. İnşallah o mesajı almışlardır" diye konuştu.

Vatandaşlar da kent merkezinde araçlarıyla konvoy yaparak Başkan Özcan’ın başkan seçilmesinin coşkusunu yaşadı.

4 İlçede CHP, 4 İlçede Ak Parti Kazandı

İlçelerde ise Dörtdivan’da AK Partili Hamza Efe, Gerede’de AK Partili Mustafa Allar, Göynük’te CHP’li Ali Oral, Kıbrıscık’ta CHP'li Emin Tekemen, Mengen’de AK Partili Vural Turan, Mudurnu’da CHP’li Doğan Onurlu, Seben’de CHP’li Uygar Oturakdaş ve Yeniçağa’da AK Partili Recayi Çağlar seçimi kazandı.

Kaynak: DHA