Fenerbahçeli futbolcu Çağlar Söyüncü, Atletico Madrid’den Fenerbahçe’ye transfer olma sürecinin zorlu geçtiğini vurgulayarak, “Zor bir süreçti. Yorucuydu. Tamamen buraya odaklanmıştım, başka hiçbir yeri düşünmüyordum. O yüzden benim için biraz zor geçti” değerlendirmesini yaptı.

Fenerbahçe’nin devre arasında İspanya La Liga ekibi Atletico Madrid’den kiralık olarak kadrosuna kattığı Çağlar Söyüncü, sarı-lacivertli kulübün televizyonuna önemli açıklamalarda bulundu.

Şu an hedeflediği noktada olduğuna dikkat çeken Söyüncü, “İlk hedefim takıma çabuk adapte olmak, oynayabilmekti. Cumartesi günü itibarıyla bunu gerçekleştirdim. Bundan dolayı mutluyum, güzel bir galibiyet aldık. Takım arkadaşlarıma, hocalarıma, taraftarlarımıza çok teşekkür ederim. Adaptasyon sorunumu Türk olduğum için hızla atlatacağımı biliyordum ama yeni bir takıma geldim, çok kaliteli isimler var. Hepsi bana yardımcı oldu. Şu anlık çok mutluyum” şeklinde konuştu.

27 yaşındaki oyuncu, takımda forma rekabetinin olduğunu ifade ederek, “Benim için ve diğer oyuncular için büyük bir şans. Bunu altını çizerek söylüyorum. Rekabet her yerde olduğu gibi burada da aşırı derecede var. Bu rekabetin bizi mutlu sona ulaştıracağından kimsenin şüphesi olmasın. Bizim için şans, daha tecrübeli ve kariyerli futbolcularla oynamak. Bir aile ortamı var” yorumlarında bulundu.

Fernando Santos’tan Öz Eleştiri: “Berbattık” Fernando Santos’tan Öz Eleştiri: “Berbattık”

Transfer süreci hakkında da konuşan Çağlar Söyüncü, sürecin zorluğu geçtiğini belirterek, "Zor bir süreçti. Yorucuydu, özellikle 2,5-3 haftaya yakın sadece mental olarak değil beden olarak da. Tamamen buraya odaklanmıştım, başka hiçbir yeri düşünmüyordum. O yüzden benim için biraz zor geçti. Güzel bittiği için Ali Başkanıma da, Atletico Madrid başkanına da teşekkür ederim” dedi.

Tecrübeli stoper, hedeflerinin 4 kupayı da kazanmak olduğunu söyleyerek, “Transfer sürecimdeki en büyük etkenlerden biri sezon sonu yaşayacağımız şampiyonluk hayalleri diyebilirim. Hedeflerimiz büyük. Önümüzde 4 kupa duruyor, hepsini de alabileceğimize inanıyorum. Bütün takım arkadaşlarımız bu kupaları canı gönülden istiyor. Yabancılarla da konuşuyorum. Herkes bunu istiyor. Transfer sürecimdeki en büyük etken de bu oldu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA