1. Lig'de şampiyonluğa oynayan Eyüpspor'un başarılı sol bek oyuncusu Caner Erkin, 2020 yılında Beşiktaş'tan ayrılışına ilişkin YouTube'daki Asist Analiz kanalında Az Önce Konuştum Spor'da Candaş Tolga Işık'a önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bak’tan Dünya Şampiyonu Özel Milli Atletler için Tebrik Mesajı Bakan Bak’tan Dünya Şampiyonu Özel Milli Atletler için Tebrik Mesajı

Sergen Hoca'nın o dönem kendisini istemediğini belirten Caner Erkin, "Sergen Hoca neden seni istemedi" sorusuna, "Hiç bilmiyorum, yani herhalde yetenekli sol ayaklara karşı bir garezi vardı" cevabıyla dikkat çekti. 

Caner Erkin, 2019 - 2020 futbol sezonunda Beşiktaş'ta toplam 30 maça çıkmış, o sezon 3 gol 11 asistle takımına katkıda bulunmuştu. 

Sene sonunda sözleşmesi uzatması beklenen başarılı sol bek, Beşiktaş ile yollarını ayırmış ve yeniden Fenerbahçe'nin yolunu tutmuştu. 

Caner Erkin, o dönemdeki beklenmedik Beşiktaş ayrılığına ilişkin yıllar sonra Asist Analiz kanalında, Candaş Tolga Işık'ın Az Önce Konuştum Spor programında önemli açıklamalar yaptı.   O sene takımda kalmak istediğini ve Beşiktaş ile hiç para konuşmadığını ifade eden Caner Erkin, "Kalmak istiyorum ama Sergen hoca beni pek istemiyor. Hissediyorum. Takım içinde de çok konuşmuyoruz, görüşmüyoruz. Neyse Başkan (Ahmet Nur Çebi) bir gün beni yanına çağırdı, 'Varsa bir kulüp git' dedi. Ben de, 'Başkanım bu ne demek' dedim. 'Para bile konuşmadım sizinle, neden böyle bir şey söylüyorsunuz' deyince de 'Anla işte' dedi. 'Ben çok seviyorum seni, senin futbolculuğunu zaten tartışmamıza gerek yok' dedi ama anla işte" diyerek Sergen Hoca'yı işaret ettiğini ifade etti. 

Candaş Tolga Işık'ın, "Var mıydı, Sergen Hoca ile bir sorununuz, niçin istemedi seni?" sorusuna da Caner Erkin, "Hiç bilmiyorum yani herhalde yetenekli sol ayaklara karşı bir garezi vardı. Ben aslında zor değilimdir. Yani insanlar dışarıdan, işte 'hocalarla sorun yaşıyor' falan diyorlar ama işte, bak şimdi görüyorlar, beni yönetebilen hoca yönetiyor, yani Arda Hoca..." sözleri ile dikkat çekti. 

Kaynak: Ersan Akbaş