Kurban Bayramı yaklaşırken, Mühye bölgesinde bulunan Kurban Satış ve Kesim Alanı'nı düzenleyen Çankaya Belediyesi, vatandaşlar ve satıcılar için sorunsuz bir deneyim sağlamak adına tüm birimleriyle çalışmaya devam ediyor.

İlk olarak, Kurban satış çadırlarını kuran Çankaya Belediyesi, vatandaşların Zabıta denetimi altında huzurlu bir bayram geçirmelerini sağlamak için gerekli önlemleri aldı.

Kurban satış ve kesim alanını hazır hâle getiren Çankaya Belediyesi ekipleri, temizlik ve ilaçlama çalışmalarını da koordineli bir şekilde yürütüyor.

Ayrıca, ibadetlerini gerçekleştirmek için gelen vatandaşların kesim işlemlerini yapacakları ve paylara ayıracakları bölümler de hazırlanıyor. 

Ankara’da Çöp Evden Çıkanlar Şoke Etti Ankara’da Çöp Evden Çıkanlar Şoke Etti

Hijyene Önem Veriliyor

Vatandaşların ibadetlerini daha sağlıklı bir ortamda gerçekleştirmelerini hedefleyen Çankaya Belediyesi, bölgede rutin temizlik ve güvenlik çalışmalarının yanı sıra ilaçlama da yapıyor.

Bayram boyunca devam edecek olan ilaçlama çalışmaları, bölgedeki vatandaşların ve hayvanların sağlığı için kritik önem taşıyor.

Alanda bulunan kurbanlıklar, veteriner hekimler tarafından kontrol ediliyor ve zabıta ekipleri satış yapan vatandaşların belgelerini denetliyor.

Ayrıca, bayram süresince alanda ambulanslar, ilaçlama ekipleri, hayvan kontrol birimleri ve zabıta araçları hazır bulunacak.

Kaynak: Haber Merkezi