BİK Genel Müdürü Cavit Erkılınç, bir mesaj yayımlayarak basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Erkılınç, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, medya emekçilerine çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Genel Müdür Erkılınç, mesajında, mesleklerini ifa eden farklı dünya görüşlerine rağmen haberlerinde nesnel dili tercih eden basın mensuplarının, demokrasinin güçlenmesinde, toplumun gelişmesinde ve millî birliğin sağlanmasında önemli bir kamu görevi üstlenmekte olduğuna vurgu yaptı.

Kayıt dışı istihdamın önlenmesine yönelik beklentileri koşulsuz desteklediğini ifade eden Erkılınç, “Mesleki değerlere tam bağlılıkla çalışmalarını sürdüreceğine inandığım Türk basınında, iş güvencesi, verilen emeğin karşılığının alınması ve kayıt dışı istihdamın önlenmesine yönelik beklentileri; mutlaka çözüme kavuşturulması gereken haklı talepler olarak görüyor ve koşulsuz destekliyorum. Ülkemizde ve dünyanın her bir köşesinde zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ve gayret ile vazifelerini sürdüren basın çalışanlarımızın bugüne kadar olduğu gibi her daim yanlarında bulunacağımızı ifade etmek istiyorum” açıklamasını yaptı.

Şanlıurfa'da Polis Merkezi Önünde Silahlı Kavga: 2 Yaralı Şanlıurfa'da Polis Merkezi Önünde Silahlı Kavga: 2 Yaralı

Erkılınç, bu duygu ve düşüncelerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladığını belirterek, “Medya emekçilerine çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum. 6 Şubat 2023 depremlerinde ve İsrail saldırıları sonucu Filistin’de yaşamını yitiren basın mensuplarımız başta olmak üzere, meslek yaşamları boyunca daha adil bir dünya inşa etmek arzusuyla hakikat peşinde yalın kalem koşan ve ebediyete irtihal eden tüm gazetecilerimize, Yüce Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bülten